З моменту впровадження у серпні 2020 року оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР) минув майже рік, впродовж якого державними реєстраторами була напрацьована певна практика використання нових реєстраційних інструментів.
Серед іншого, в оновленому ЄДР було переглянуто підходи до відображення відомостей у зв’язку із скасуванням/коригуванням попередніх реєстраційних дій.
Заступник директора Департаменту – начальник Управління розгляду скарг у сфері державної реєстрації Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України Іван Кородюк розповів про проблемні питання, які виникають на практиці, а також про шляхи їх вирішення.
Він зауважив, що при проведенні таких спеціальних реєстраційних дій, як «Скасування реєстраційної дії» та «Виправлення помилок» щодо реєстраційної дії, яка не є останньою в реєстраційній справі, в програмному забезпеченні ЄДР відбувається автоматична актуалізація відомостей про суб’єкта господарювання.
У разі, якщо актуальний стан відомостей після виконання вказаних операцій не буде відповідати документам реєстраційної справи відповідного суб’єкта господарювання, що іноді трапляється на практиці, то слід враховувати, що у державного реєстратора наявна технічна можливість виправити дані відомості.
«Для приведення у відповідність відомостей про юридичну особу до документів реєстраційної справи, в тому числі на виконання рішень судів, уповноваженим особам, які наділені правами державного реєстратора в ЄДР, потрібно провести одну з таких реєстраційних дій:
Отже, з метою коректного та достовірного приведення у відповідність відомостей ЄДР щодо юридичної особи, оновлення яких до актуального стану не відбулося автоматично, рекомендується для проведення наведених вище операцій звертатись виключно та безпосередньо до відповідного суб’єкта зберігання реєстраційної справи у паперовому вигляді.
Також «Судово-юридична газета» писала, що «НАІС» оновило ЄДР: що змінилося.
Раніше ми повідомляли про те, що в Україні стартує компанія з оновлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників: що потрібно знати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.