Чи може нотаріус посвідчити договір купівлі-продажу гаражу без кадастрового номера

09:44, 29 июля 2021
Кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою договору купівлі-продажу.
Чи може нотаріус посвідчити договір купівлі-продажу гаражу без кадастрового номера
Джерело фото: Getty image
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Нині в Україні зазначення кадастрового номера земельної ділянки під житловим будинком, будівлею або спорудою в договорі, який передбачає набуття права власності на ці об’єкти, є обов’язковим. Відповідно, нотаріус не може посвідчувати договір купівлі-продажу гаражу у разі відсутності інформації про кадастровий номер земельної ділянки, на якій розміщений цей гараж. Кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою договору купівлі-продажу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Відомо, що до 1 січня 2013 року державна реєстрація земельних ділянок, які передавалися у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснювалася з видачею державних актів на право власності на земельні ділянки.

Документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними.

Водночас істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, крім об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації.

Згідно із законодавством, земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

У свою чергу земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або їхніх спадкоємців чи особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом або іншої, визначеної законом особи. Державна реєстрація таких земельних ділянок може бути здійснена також без подання заяв зазначених осіб центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

У разі відсутності у зазначеного органу документації із землеустрою з визначенням координат поворотних точок меж земельних ділянок цей орган забезпечує організацію проведення робіт з розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок і здійснення державної реєстрації таких земельних ділянок.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, коли завіряти договір рухомого майна: пояснення Мін'юсту.

Додамо, що ДРАЦС тепер у смартфоні: які доступні послуги.

А ще ми писали, як витребувати документи про реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде