Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці

18:20, 30 июля 2021
Як присвоїти земельній ділянці кадастровий номер, аби через його відсутність при продажі об'єкту вам не відмовили у посвідченні договору?
Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці
Джерело фото: khersonska.land.gov.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Координаційний центр з надання правової допомоги зазначає, що нотаріус не може посвідчувати договір купівлі-продажу житлового будинку, будівлі або споруди у разі відсутності інформації про кадастровий номер земельної ділянки, на якій розміщений цей об'єкт.

Як присвоїти земельній ділянці кадастровий номер, аби через його відсутність при продажі об'єкту вам не відмовили у посвідченні договору?

Присвоєння кадастрового номера - обов'язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин, що здійснюється шляхом державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Більше того, кадастровий номер земельної ділянки важливий не лише тому, що без нього ви не зможете продати об'єкт, розташований на цій ділянці. Законодавством України встановлено, що якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тому отримання кадастрового номера земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акту про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер — є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку.

Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності.

Для присвоєння кадастрового номера необхідно звернутися в Держгеокадастр і передати на розгляд пакет документів:

  • заяву (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки встановленої форми;
  • оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
  • документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

У разі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Державний кадастровий реєстратор протягом 14 днів з дня реєстрації заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову.

«На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку», - підсумовують у відомстві.

Також «Судово-юридична газета» писала, як здійснити приватизацію земельної ділянки, на якій стоїть будинок.

Додамо, що ми повідомляли, чи є витяг з технічної документації про грошову оцінку землі рішенням суб’єкта владних повноважень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Дячук
    Сергій Дячук
    суддя Святошинського районного суду міста Києва
  • Юлія Черняк
    Юлія Черняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді