У яких випадках спадщина оподатковується ПДФО: роз’яснення

20:29, 14 октября 2021
У кого виникає обов’язок сплатити суми податку на доходи фізичних осіб та військовий збір.
У яких випадках спадщина оподатковується ПДФО: роз’яснення
Джерело фото: ukrinform.ua

У деяких випадках спадкоємці мають сплатити суми податку на доходи фізичних осіб та військовий збір. Про це повідомляє пресслужба Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV ПКУ.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав визначено ст. 174 ПКУ.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 цього пункту.

Тож дохід платника податку фізичної особи – резидента, отриманий від фізичної особи – резидента у вигляді спадщини (дарунку) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню з урахуванням норм ст. 174 ПКУ та військовим збором за ставкою 1,5%.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що КЦС ВС захистив порушені права спадкоємця у зв’язку з відмовою нотаріуса в оформленні права на спадщину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Надія Гончар
    Надія Гончар
    суддя Черкаського апеляційного суду
  • Олександр Ковальчук
    Олександр Ковальчук
    суддя Вінницького апеляційного суду
загрузка...