У якому випадку кошти боржника підлягають арешту та списанню: деталі

18:56, 14 февраля 2022
Щоб арештувати кошти, необхідне рішення суду або іншого органу (посадової особи) про стягнення коштів.
У якому випадку кошти боржника підлягають арешту та списанню: деталі
Джерело фото: news.dtkt.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

«Як і державні, так і приватні виконавці під час примусового виконання рішень керуються положеннями ЗУ «Про виконавче провадження», якими передбачено, що виконавці для забезпечення виконання рішення вправі накладати арешт на кошти на рахунках у боржника, а також списувати з них кошти», - повідомляє Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Будь-який дозвіл на проведення таких дій з боку боржника не потрібен, кажуть у Департаменті. 

«Ще з 2019 року запроваджено процедуру автоматизованого арешту коштів на рахунках боржника, якою передбачено зміну формату інформаційної взаємодії між банками та виконавцями (на етапі розкриття інформації про рахунки боржника та арешту коштів) з паперового на електронний», - зауважують спеціалісти. 

Чи змінилась процедура арешту коштів для громадян?

«Як і до прийняття Мін’юстом наказу, так і після, щоб арештувати кошти, необхідне рішення суду або іншого органу (посадової особи) про стягнення коштів. Тож за наявності такого рішення, кошти боржника підлягають арешту та списанню.

Різниця лиш у тому, що зараз постанову про арешт коштів на рахунку та інші процесуальні документи виконавець надсилає в електронному вигляді, а не у паперовому.

Важливо

Автоматизований арешт коштів на рахунках боржника жодним чином не передбачає автоматичне їх списання.

На сьогодні примусове списання коштів з рахунків, які відкриті боржниками в банках, здійснюється на підставі платіжної вимоги виконавця, яка на даний час оформлюється в паперовому вигляді та надсилається на виконання до банків засобами поштового зв’язку», - кажуть спеціалісти.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Нацбанк вдосконалив порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів: зміни діють з 10 лютого.

Крім того, НБУ оновив порядок арешту рахунків в інвалюті та банківських металах.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду