Нещеплених від COVID-19 освітян поновлюють на роботі на час воєнного стану

21:40, 12 марта 2022
На період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці.
Нещеплених від COVID-19 освітян поновлюють на роботі на час воєнного стану

Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 працівники на період воєнного стану поновлюються на роботі. Про це освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив у Fаcebook.

«Ми отримуємо велику кількість скарг від працівників закладів освіти на те, що керівники закладів відмовляються поновлювати на роботі працівника, відстороненого від виконання посадових завдань через відсутність щеплення проти COVID-19. Хочу звернути увагу керівників закладів освіти, що наразі такі дії керівників є незаконними. Оскільки 1 березня 2022 року набрав чинності відповідний наказ МОЗ від 25 лютого 2022 року № 380. Цей наказ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ від 04 жовтня 2021 року № 2153, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи», - ідеться в повідомленні.

Горбачов знову наголосив, що на період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці.

«Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату», - уточнив освітній омбудсмен.

Він звернув увагу, що Мінекономіки у роз’ясненні щодо сфери трудових відносин в умовах воєнного стану також наголошує на тому, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 1 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою.

Також закликав керівників усіх рівнів не лише до безумовного дотримання вимог чинного законодавства, але й «у ці важкі часи залишатися людьми, робити все можливе, щоб підтримати колег».

«Не допомагайте загарбнику, створюючи додаткові проблеми для людей, які є вашими колегами і які працюють для дітей», - наголосив Горбачов.

Раніше ми повідомляли, що з початку війни зруйновано чи пошкоджено 211 шкіл в Україні.

Додамо, як будуть вчитися діти під час війни.

Також ми писали, що жодних вступних іспитів до університетів не буде.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagramщоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Вельможний
    Сергій Вельможний
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Яна Глущенко
    Яна Глущенко
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...