За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва викрито «злочинну групу за фактами шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу інформаційних автоматизованих систем». Про це повідомляє Офіс Генпрокураро.
«За даними слідства, група осіб шахрайським шляхом заволоділа коштами громадян України, які намагались отримати фінансову допомогу від країн ЄС. У період дії воєнного стану вони створили ряд фейкових (фішингових) веб-ресурсів, які за своїм зовнішнім оформленням імітували офіційні урядові сайти України та Європейського Союзу. Через такі інтернет-сайти громадянам України, які постраждали внаслідок військових дій, пропонувалося отримати грошову допомогу від країн-членів ЄС», - сказано у повідомленні.
Зазначається, що під час проходження процедури авторизації, необхідної для отримання виплат, відвідувачі сайтів заповнювали поле із реквізитами своїх банківських карток для нібито оплати комісії за транзакцію при нарахуванні грошової допомоги.
Джерело фото: gp.gov.ua
«Після цього учасники схеми списували з банківських карток потерпілих грошові кошти, які розподіляли між собою», - кажуть у Генпрокуратурі.
У ході розслідування злочину правоохоронці встановили близько 5 тисяч потерпілих громадян України, яким завдано збитки на загальну суму близько 100 млн грн.
«За місцями проживання дев’ятьох осіб, причетних до шахрайської схеми, проведено обшуки, у ході яких вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та грошові кошти. Вживаються заходи щодо арешту коштів на їх банківських рахунках», - сказано у повідомленні.
Наразі тривають слідчі дії. Роботу фішингових веб-ресурсів заблоковано, продовжується встановлення всіх учасників схеми.
Джерело фото: gp.gov.ua
Джерело фото: gp.gov.ua
Також ми писали, що Нацбанк нагадав про шахраїв: як не потрапити на «крючок».
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.