НБУ запускает «песочницу» для тестирования инновационных продуктов

18:28, 14 апреля 2023
Регуляторная платформа позволит авторизованным поставщикам финансовых или платежных услуг проводить тестирование новых современных и инновационных финансовых и платежных продуктов в реальных рыночных условиях в ограниченной среде и под наблюдением регулятора.
НБУ запускает «песочницу» для тестирования инновационных продуктов
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Национальный банк Украины сообщил, что запускает регуляторную платформу («песочницу») для тестирования инновационных продуктов, услуг, технологий и инструментов. Об этом сказано на официальном сайте НБУ.

Регуляторная платформа позволит авторизованным поставщикам финансовых или платежных услуг проводить тестирование новых современных и инновационных финансовых и платежных продуктов в реальных рыночных условиях в ограниченной среде и под наблюдением регулятора (в частности, с установлением определенных ограничений и квот).

«Главная задача регуляторной платформы – способствовать развитию финтеха и инновационных продуктов на финансовом и платежном рынках. В то же время, ее запуск должен стимулировать усиление конкуренции, повышение качества предоставления финансовых и платежных услуг, углубление диалога регулятора с участниками рынка, в частности, по развитию регулирования финтех-сферы», – отметил заместитель председателя НБУ Алексей Шабан.

«Які умови участі в регуляторній платформі?

 Наразі участь у тестуванні інноваційних продуктів у регуляторній платформі зможуть взяти лише ті учасники ринку, які вже авторизовані як надавачі фінансових чи платіжних послуг відповідно до українського законодавства. Крім того, до початку тестування інноваційний продукт повинен пройти попередню оцінку регулятором, а заявник – має узгодити порядок самого тестування для набуття статусу учасника регуляторної платформи. Так, інноваційний продукт, який мають намір тестувати в регуляторній платформі, повинен відповідати таким вимогам:

не повинно існувати аналогічних продуктів або ж запропонований продукт має істотно перевершувати характеристики вже наявних;

упровадження продукту не має призвести до порушень законодавства про захист економічної конкуренції;

немає законодавчих заборон для впровадження відповідного продукту;

немає конкретних норм у законодавстві України, що унеможливлюють упровадження такого продукту на ринку поза межами регуляторної платформи.

Як подати заяву на тестування в регуляторній платформі

 Для участі в тестуванні інноваційного продукту учасник ринку має здійснити такі кроки:

зайти на інформаційний портал;

завантажити заяву на участь у регуляторній платформі;

заповнити заяву, підготувати інші документи (за бажанням заявника) для підтвердження інформації, наданої в заяві;

підписати заяву та додані до неї документи КЕП;

надіслати все на електронну адресу [email protected].

 Після цього Національний банк здійснить оцінку заявника: розгляне заяву та ухвалить рішення про доцільність участі інноваційного продукту в регуляторній платформі, керуючись професійним судженням та враховуючи оцінку ситуації на фінансовому та платіжному ринках, ефективність та ризики надання таких послуг з використанням інноваційних технологій та інструментів. У разі ухвалення позитивного рішення Національний банк укладе із заявником договір про тестування. Цей документ міститиме детальні умови участі заявника в регуляторній платформі та порядок тестування інноваційного продукту, включатиме узгоджену інформацію про особливості тестування, а також права та обов’язки сторін», — сказано в сообщении НБУ.

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду