Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на своєму засіданні 7 лютого підготовлений до другого читання проект Закону України «Про публічні консультації» (реєстр. №4254), поданий Кабінетом Міністрів України, передає офіційний сайт парламенту.
Відповідний законопроект був прийнятий Верховною Радою України за основу 5 березня 2021 року.
Підготовленим до другого читання законопроектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції, якою визначаються основні засади (стандарти) проведення публічних консультацій під час формування та реалізації державної політики, вирішення питань місцевого значення.
Разом з тим, у ході опрацювання внесених пропозицій за участі народних депутатів України, представників органів державної влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних партнерів Комітету, громадських організацій, науковців, експертів було змінено структуру законопроекту, надано визначення основних термінів, що вживаються у законопроекті, уточнено перелік суб’єктів проведення публічних консультацій, визначено порядок проведення публічних консультацій народними депутатами України та комітетами Верховної Ради України, запроваджено моніторинг процесу проведення публічних консультацій, внесено ряд інших редакційних та техніко-юридичних змін, що забезпечують системне та логічне викладення тексту законопроекту.
Під час обговорення законопроекту на засіданні Голова Комітету Олена Шуляк наголосила, що «залучення громадян до публічних консультацій - запорука реалізації їх прав, а також головна умова для ухвалення прозорих і якісних рішень».
Заступник голови Комітету, голова підкомітету Аліна Загоруйко зазначила, що даний законопроект є результатом тривалої та плідної співпраці усіх зацікавлених сторін, яка провадилась на майданчику Робочої групи Комітету.
За результатами розгляду Комітет одноголосно ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про публічні консультації» (реєстр. №4254) прийняти в другому читанні та в цілому.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.