Закупівля препаратів за механізмом договорів керованого доступу на постійній основі: Рада зробила перший крок

13:16, 21 березня 2024
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо договорів керованого доступу.
Закупівля препаратів за механізмом договорів керованого доступу на постійній основі: Рада зробила перший крок
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

21 березня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект № 9428, який дозволяє на постійній основі проводити закупівлі інноваційних препаратів за механізмом договорів керованого доступу. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Договори керованого доступу – це механізм закупівлі інноваційних ліків за результатом прямих та конфіденційних перемовин з виробником. Такі перемовини проходять після оцінки медичних технологій, висновок якої містить показники щодо клінічної та економічної ефективності закупівлі.

«Простими словами – за яку ціну державі доцільно купувати цей препарат. Якщо виробник погоджується, то вартість закупівлі виходить значно нижчою за ринкову. Міжнародний досвід показує, що ДКД – найефективніший закупівельний інструмент для закупівлі інноваційних ліків», - зазначив він.

Михайло Радуцький додав, що наразі укладено договори на закупівлю 11 препаратів на суму 670 млн грн. Це інструмент довів свою ефективність, тож парламент вносить механізм ДКД до законодавства, і як тільки документ буде ухвалений в цілому, закупівельні організації можуть використовувати його на постійній основі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Володимир Келеберда
  Володимир Келеберда
  заступник голови Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Анна Кузьменко
  Анна Кузьменко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Андрій Місінкевич
  Андрій Місінкевич
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Світлана Чудних
  Світлана Чудних
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олександр Журавльов
  Олександр Журавльов
  суддя Одеського апеляційного суду