Радуцький: в умовах війни проводиться рекордна кількість операції з пересадки органів

10:10, 1 серпня 2022
Михайло Радуцький розповів про тектонічні зміни у медичній сфері.
Радуцький: в умовах війни проводиться рекордна кількість операції з пересадки органів
Джерело фото: kanaldom.tv
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький розповів, що «команда Президента фактично отримала від українців карт-бланш на проведення змін у країні».

«З трьох років каденції два з половиною – постійної боротьби з найпотужнішими викликами! Але навіть за таких умов нам вдалось багато чого досягти!

Зокрема, у медичній сфері відбулись дійсно тектонічні зміни.

  • Ми реалізували реформу фінансування медицини та перейшли до наступного етапу – реформи медичної інфраструктури.
  • Запустили національну галузь трансплантології: навіть в умовах війни проводиться рекордна кількість операції з пересадки органів.
  • Розпочали переведення центрів крові на європейські стандарти.
  • Посилили антитютюнові обмеження, досягнувши європейських стандартів у цій сфері.
  • Провели масштабну діджиталізацію, надавши поштовх розвитку електронної системи охорони здоров’я.
  • Навели лад у сфері закупівель: в Україні наразі працює дійсно ефективний та прозорий закупівельник ДП «Медичні закупівлі України».

Нагадаємо, що українці можуть стати посмертними донорами органів за спрощеною процедурою. Більше не потрібна їхня нотаріальна згода на трансплантацію. Такий закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» (законопроект 5831) Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2021 року.

Авторами проекту є голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, «Слуги народу» Оксана Дмитрієва, Олег Бондаренко та інші.

Після прийняття закону, 5 січня, Михайло Радуцький відвідав Центр трансплантації органів Київської обласної клінічної лікарні та повідомив про подальші плани.

«Встановлення ринкових тарифів на пересадку органів

Восени Уряд затвердив більш високі тарифи, за якими держава фінансує проведення операцій. Як наслідок, заклад мотивований конкурувати з іншими, підвищувати якість, боротись за пацієнта. Наприклад, у Центрі трансплантації обласної лікарні виплачують доволі високі премії. 

Спрощення процедур

Лікарі встановлюють факт смерті головного мозку за допомогою спеціального обладнання ще до виклику трансплант-координатора, що значно прискорює процедуру забору органів.

Професійні комунікації з родичами посмертних донорів

Минулого року 15 родин дали згоду на мультиорганне вилучення органів (7 сердець, 7 печінок та 3 нирки направили до інших клінік, де вони були успішно пересаджені). Що є доволі високим показником», - розповів він.

«На 2022 рік заклад має амбітні плани: зробити 50-60 операцій, почати проводити пересадку печінки. Потенціал розвитку лікарні доволі високий. До обласної лікарні доставляють потерпілих після ДТП, нещасних випадків, надзвичайних ситуацій, тому у закладу є постійний приток донорів та можливість проводити більше операцій.

Також важливо, що Київська обласна клінічна лікарня потрапила до переліку закладів, які увійшли до програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». За два роки заплановано провести повну реконструкцію закладу, в тому числі побудувати вертолітний майданчик для аеромедичної евакуації.

Бажаю закладу та його чудовим талановитим лікарям успіху. Хочу повідомити, що сьогодні відбулась важлива подія – Президент підписав закон нашого Комітету (№ 1967- ІХ), який допоможе медикам у роботі.

Документ передбачає затвердження нової процедури згоди на посмертне донорство (через застосунок «Дія»), удосконалює алгоритми підбору пари донор-реципієнт, розширює коло осіб, які можуть приймати рішення про вилучення органів», - розповів тоді Радуцький.

А нещодавно він повідомив, що «провів робочу зустріч із представниками американської волонтерської організації Global Response Managers».

«Організація навчає медичних працівників, як працювати в умовах війни, та підтримує бойових медиків у «гарячих точках» - Іраку, Афганістані, а тепер  в Україні. До нас волонтери із США приїхали на початку березня. Вони проводять навчання парамедиків, займаються евакуацією українців до безпечних регіонів та надають хірургічну допомогу. Зокрема, американські та українські хірурги спільно провели понад 300 операцій поблизу лінії фронту військовим та цивільним», - підкреслив Радуцький.

 

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду