США не збираються говорити Україні, що вона має робити, — Байден заявив, що «обидві сторони самі вирішать, чи вони підуть на компроміс»

11:30, 10 листопада 2022
Байден також назвав час відступу Росії з Херсона «цікавим» з огляду на те, що це оголошення було зроблено невдовзі після проміжних виборів.
США не збираються говорити Україні, що вона має робити, — Байден заявив, що «обидві сторони самі вирішать, чи вони підуть на компроміс»
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше повідомлялося, Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал армії США Марк Міллі заговорив про переговори між Україною та РФ. «Оголошений відступ Росії з Херсона, який вона захопила на початку війни, і потенційний глухий кут у боях протягом зими може дати обом країнам можливість домовитися про мир, цитують заяву Марка Міллі американські ЗМІ, зокрема, The Washington Post.

Водночас Президент Джо Байден пообіцяв не намагатися диктувати будь-які переговори між Росією та Україною напередодні зими, заявивши, що обидві сторони «залижуть свої рани» і вирішать, чи підуть вони на компроміс, щоб покласти край війні. Про це повідомляє Politico із посиланням на брифінг Байдена.

«Під час брифінгу в середу ввечері Байден пообіцяв, що Сполучені Штати «не збираються говорити [Україні], що вони мають робити». Це сталося наступного дня після того, як POLITICO повідомив, що офіційні особи США вплинули на рішення президента України Володимира Зеленського змінити свою позицію щодо переговорів із Росією.

Коментарі пролунали, коли США очікують на результати проміжних виборів, які можуть змінити поточну допомогу Україні.

У своєму виступі Байден зробив низку зовнішньополітичних зауважень, пообіцявши також продовжити переговори про звільнення зірки WNBA Бріттні Грінер та обговорити ставлення Китаю до Тайваню з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.

Відповідаючи на запитання, чи продовжиться допомога Україні, якщо республіканці візьмуть контроль над Палатою представників, Байден сказав, що, за його прогнозами, більшість правих політиків підтримають продовження допомоги країні, незважаючи на пропозицію лідера меншості Палати представників Кевіна Маккарті. «Я був би здивований, якби на боці лідера Маккарті була більшість його колег-республіканців, які кажуть, що не збираються фінансувати законні оборонні потреби в Україні», — сказав Байден, назвавши триваюче вторгнення Росії в Україну «найпотворнішою агресією, яка сталася з часів Другої світової війни».

Він також назвав час відступу Росії з Херсона «цікавим» з огляду на те, що це оголошення було зроблено невдовзі після проміжних виборів.

Проте, за його словами, відступ передбачає, що російські війська мають реальні проблеми.

Щодо Грінер, яку переводять у колонію суворого режиму для відбуття дев'ятирічного терміну, президент підтвердив, що переговори з Росією про її звільнення тривають. Широко повідомлялося, що США запропонували обмін полоненими: засудженого російського торговця зброєю Віктора Бута на Грінер та Пола Уілана, колишнього морського піхотинця, затриманого в Москві чотири роки тому.

Тепер, коли проміжні вибори закінчилися, Байден сказав, що сподівається, що є готовність до конкретніших переговорів з нами.

На питання, чи підніматиме він питання про Тайвань під час особистої зустрічі з Сі наступного тижня на зустрічі G-20 в Індонезії, Байден спочатку підкреслив свої великі стосунки та історію переговорів з лідером. Він також сказав, що тайванська доктрина «зовсім не змінилася від самого початку, тому я впевнений, що ми обговоримо Тайвань, і я впевнений, що ми обговоримо низку інших питань». На зустрічі Байден має намір «викласти, що є кожна з наших червоних ліній... і визначити, чи вони не конфліктують одна з одною».

«Я сказав йому, що шукаю конкуренцію, а не конфлікт», - додав Байден. На запитання про те, чи США візьмуться захищати острівну державу від китайської агресії, Байден зробив розпливчасту відповідь: «Я збираюся поговорити з нею про це», — сказав він. Щодо відносин Китаю з Росією, малоймовірно, що Сі дуже поважає сусідню країну, сказав Байден, припускаючи, що між ними немає «особливого союзу». Коли його запитали, чи потрібно йому поговорити з Сі про контроль над озброєннями, Байден сказав, що хоча лідер хоче розвивати найсильнішу армію і найбільшу економіку у світі, «він далекий від того й іншого».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Віталій Давній
    Віталій Давній
    суддя Чернівецького апеляційного суду