У Раді хочуть збільшити строк для подання заяви на компенсацію за знищене РФ житло

13:39, 20 грудня 2022
Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні законопроєкт, яким збільшується до 1 року з дня припинення воєнного строк для подання заяви на компенсацію за знищене житло.
У Раді хочуть збільшити строк для подання заяви на компенсацію за знищене РФ житло
Джерело фото: Simona Supino/t.me/V_Zelenskiy_official
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Особи житло, яких знищено внаслідок агресії РФ мають право подати заяву на компенсацію протягом року після припинення воєнного стану. Це передбачено поправкою до законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, яку підтримав профільний комітет з питань економічного розвитку.

Згідно з документом, заява про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна подається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації, уповноваженої розглядати заяви про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна на відповідній території.

Така заява подається під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування на території, на якій розташований (розташовувався) знищений об’єкт нерухомого майна. Заява подається стосовно кожного об’єкта окремо. Вона подається через портал Дія або у паперовій формі через центр надання адміністративних послуг, органи соціального захисту населення чи нотаріуса. Для порівняння у редакції першого читання строк подання заяви становив 90 днів з дня припинення воєнного стану.

До заяви слід додати, в залежності від категорії об’єкту: копію документу, який підтверджує право власності чи копію договору, який підтверджує інвестування у будівництво, копію договору, який підтверджує придбання квартири/будинку; документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) об’єкта нерухомого майна до/після знищення (за наявності).

Реєстрація заяви про компенсацію за знищене майно відбувається автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна з присвоєнням реєстраційного номера в цьому Реєстрі.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», названо кількість пошкодженого та знищеного майна у Маріуполі.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Віктор Шапран
    Віктор Шапран
    суддя Північного апеляційного господарського суду
  • Наталя Добреля
    Наталя Добреля
    суддя Господарського суду Харківської області