Рада планує запровадити електронні реєстри обліку та управління культурною спадщиною

08:10, 22 березня 2023
Пропонується запровадити електронний реєстр з метою обліку культурної спадщини та культурних цінностей України та управління ними.
Рада планує запровадити електронні реєстри обліку та управління культурною спадщиною
Фото: suspilne.media

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №8024 про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України. За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 4 Закону «Про культуру»  та передбачити, що серед пріоритетів державної політики у сфері культури є впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України.

Як зазначається у пояснювальній записці, «наразі відсутнє правове регулювання електронної системи як інформаційно-комунікаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних про культурну спадщину (нерухому, нематеріальну та рухому) та надання відповідної реєстрової інформації, та органу державної влади, що забезпечує створення, функціонування та ведення такого публічного електронного реєстру…».

Для вирішення проблеми пропонується запровадити електронний реєстр з метою обліку культурної спадщини та культурних цінностей України та управління ними. Автори законодавчої ініціативи вважають, що таке рішення покращить управління «закладами культури і державним майном, що за ними закріплено, та забезпечить створення сучасних центрів культурних послу, як багатофункціональних закладів культури».

Наразі на сайті міністерства культури розміщено реєстр пам’яток місцевого та національного значення.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Києві з’явилися 3D-тури по зруйнованих під час війни будівлях.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Віта Бондарчук
  Віта Бондарчук
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Сергій Головатий
  Сергій Головатий
  виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України
 • Олена Заічко
  Олена Заічко
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Віктор Пророк
  Віктор Пророк
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді