Для декларантів встановлять обов’язок подати декларацію до 31 січня 2024 року, але порядок перевірки спростять

14:13, 5 вересня 2023
Законопроект про відновлення декларування звільняє суб’єктів декларування від обов’язку подання повідомлень про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, підстави для подання яких виникли під час воєнного стану.
Для декларантів встановлять обов’язок подати декларацію до 31 січня 2024 року, але порядок перевірки спростять
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Верховна Рада 5 вересня готується розглянути для прийняття в цілому законопроект 9534 про відновлення декларування. У редакції до другого читання, підготовленій Комітетом, законопроект передбачає, що особи, які у 2022 – 2023 роках не подали декларацію, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності новим Законом подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

При цьому «зараховуються» подані добровільно під час воєнного стану декларації. Тобто, подавати їх вдруге тим, хто вже «задекларувався», не потрібно.

Разом з тим, якщо суб’єкти декларування зробили помилки у них, вони мають право протягом 14 днів з дня набрання чинності Законом про відновлення декларування, звернутись до НАЗК щодо подання виправленої декларації.

НАЗК забезпечує такому суб’єкту декларування можливість подати виправлену декларацію за відповідний звітний період протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем одержання відповідного звернення.

Крім того, новий закон звільняє суб’єктів декларування від обов’язку подання повідомлень про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, підстави для подання яких виникли під час дії правового режиму воєнного стану, до дня набрання чинності новим Законом.

Здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема, подання декларацій), відновлюється та здійснюється у порядку та у строки, визначені законом про запобігання корупції.

Разом з тим, закон встановлює певні особливості подання декларацій для осіб, які на здійснення службових повноважень на постійній основі перебувають на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, на тимчасово окупованих територіях тощо.

Слід зазначити, що законопроект пропонує виключити норму про обов’язковість повної перевірки декларацій осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище і суб’єктів з високим рівнем корупційних ризиків. Також у статті 51-4 прибирається норма про те, що встановлення невідповідності рівня життя суб’єкта декларування задекларованим ним майну і доходам є підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

Також, як ми писали раніше, фінальна редакція законопроекту передбачає, що депутати зможуть не декларувати квартири в оренді, витрати на які компенсують з бюджету.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва