8 листопада Єврокомісія оприлюднить Звіт стосовно можливості розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. 7 листопада віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина попередила, що формулювання у Звіті Єврокомісії стосовно виконання вимог Україною для початку переговорів про вступ до ЄС «будуть стримані». Вона наголосила, що реформи мають продовжуватися, вичерпного списку завдань не буде, а Звіт Єврокомісії це лише основа, рішення щодо відкриття перемовин буде ухвалюватися лідерами ЄС в грудні.
Раніше ми писали, що однією з рекомендацій для відкриття переговорів може бути розширення штату НАБУ. Про таку потребу ще у березні 2023 року зазначав директор НАБУ Семен Кривонос.
«Радіо Свобода» 8 листопада опублікувало основні тези, які, за словами видання, є у фінальній версії проекту Звіту Єврокомісії.
Зокрема, йдеться про ухвалення вже анонсованого Президентом Володимиром Зеленським закону про лобіювання, а також про зміни до закону про запобігання корупції в частині розширення повноважень НАЗК.
«Судово-юридична газета» раніше писала, що закон про лобіювання може передбачати створення Реєстру лобістів, а також необхідність відкриття такими суб’єктами інформації про їх донорів.
Отже, рамки переговорів Єврокомісія рекомендує схвалити, після того, як Україна:
Крім того, як зазначає видання, у проекті звіту також окремо наголошено, що Україна має продовжувати боротьбу з корупцією «шляхом подальших розслідувань і судових вироків».
Нагадаємо, що 22 червня 2023 року на прес-конференції Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Олівер Варгеї представив усну оцінку прогресу України щодо виконання семи умов для початку переговорів про членство у ЄС. Тоді за Україною визнали виконання «повністю» двох вимог із семи. Нині ж, за даними ЗМІ, повністю виконаними визнають 4 вимоги. Однак, судячи з усього, введуть нові вимоги.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.