Судова практика: право на оскарження рішення дисциплінарного провадження щодо судді

12:35, 16 липня 2017
Громадяни, які не є суб'єктами дисциплінарного провадження стосовно суддів, не мають права оскаржувати рішення за результатами такого провадження.
Судова практика: право на оскарження рішення дисциплінарного провадження щодо судді
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Постановою Верховного Суду від 13.06.2017 по справі №21-3591а16 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити дії було скасовано рішення касаційної інстанції, прийняте в якості суду першої інстанції, яким відмовлено у відкритті провадження.

У рішенні суду йдеться, що з урахуванням наведених правових норм громадяни, які не є суб'єктами дисциплінарного провадження стосовно суддів, не мають права оскаржувати рішення (в цьому випадку — ВРП) за результатами такого провадження.

Мотивуючи своє рішення про відмову у відкритті провадження по справі, ВАС України зазначив, що ця справа є адміністративною, проте не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Однак Верховний Суд не погодився з правовою позицією касаційної інстанції, вказавши на суперечливість такого висновку, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України.

Крім цього, в разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі, передбаченій п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, прийшовши до висновку, що жоден адміністративний суд України не може розглянути справу по даному позову, суд, відповідно до вимог цієї статті, повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Однак такого роз'яснення оскаржувана постанова суду не містить.

З повним текстом постанови можна ознайомитися за посиланням.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді