Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розповідає, що з метою стабілізації цін на паливо та стримування неконтрольованих інфляційних процесів з 12 травня 2021 року Урядом прийнято рішення про запровадження державного регулювання цін шляхом процедури декларування на бензини А-92, А-95 та дизельне пальне.

Відповідно до постанови КМУ від 22.04.2020 р. №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» обов’язковому декларуванню підлягають зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків.

Отже, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація нафтопродуктів та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків, виникає обов’язок декларування зміни цін.

Реалізація товарів за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін або недотримання строків їх застосування, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

До суб’єктів господарювання, які допускають зазначені порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до ст. 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Крім того, фізичні особи-підприємці і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених ст. 165-2 КУпАП.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктами господарювання в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний вебсайт за посиланням.

Після успішної реєстрації даних, відомості автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари, з яким можна ознайомитися за посиланням.

У зв’язку з коливаннями на валютному ринку, задля уникнення критичної ситуації на роздрібному ринку пального, надмірного тиску на бізнес та мінімізації негативних наслідків, зокрема створення штучного дефіциту пального або припинення господарської діяльності, Держпродспоживслужба закликає представників бізнесу дотримуватися вимог чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні цін на пальне.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.