Виїзд студентів за кордон: кожне звернення треба розглядати окремо, — Шкарлет

17:36, 3 жовтня 2022
Міносвіти постійно отримує звернення від громадян, які не можуть виїхати на навчання за кордон під час дії воєнного стану.
Виїзд студентів за кордон: кожне звернення треба розглядати окремо, — Шкарлет

Кожен випадок надання дозволів студентам-чоловікам на виїзд з України на навчання до іноземного університету необхідно розглядати окремо. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону.

Він також наголосив, що МОН «жодним чином не здійснює пропуск через державний кордон».

«На сьогодні є ті, хто вступив і навчається за міжнародними договорами, ті, за кого держава Україна заплатила ті чи інші кошти, наприклад, по обміну. Кожне питання треба розглядати окремо», – повідомляє глава МОН.

За його словами, відомство постійно отримує звернення від громадян, які не можуть виїхати на навчання за кордон під час дії воєнного стану. Шкарлет додав, що МОН «намагається розглядати» ці звернення, хоча «навал великий». Наразі до міністерства надійшло понад 300 таких звернень.

«Кожне звернення буде розглянуто. В цьому контексті ми можемо надавати певні листи до Державної прикордонної служби для прийняття нею рішень. Оскільки міністерство чітко знає, що це міжнародний договір, що студент вступив на навчання, умовно, задовго до початку війни», – розповідає глава МОН. 

Також Шкарлет розповів, що уже письмово звернувся до своїх колег-міністрів з інших країн світу, щоб українським студентам, які вступили до міжнародних вишів, надали академічну відпустку на рік зі збереженням усіх фінансових зобов'язань.

«Об'єктивно кожна ситуація (щодо надання дозволу на виїзд за кордон) є окремою і унікальною», – підсумував Шкарлет.

Нагадаємо, що українські чоловіки-студенти, які навчаються за кордоном, більше не можуть виїхати за кордон під час дії воєнного стану.

Додамо, як чоловік з інвалідністю може виїхати за кордон.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Лілія Максименко
    Лілія Максименко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Приходько
    Ірина Приходько
    суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...