Підроблені посвідчення водія: яке за це покарання та як не попастися на шахраїв

17:10, 8 лютого 2023
Громадян закликають не шукати незаконних шляхів отримання водійських документів, адже за використання підроблених документів теж передбачено відповідальність частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України.
Підроблені посвідчення водія: яке за це покарання та як не попастися на шахраїв
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Головному сервісному центрі МВС розповідають, що останнім часом чи не щодня на інформаційних ресурсах з’являються повідомлення про затримання горе-водіїв патрульною поліцією. Ситуація майже завжди типова. Правоохоронці зупиняють особу за порушення правил на дорозі чи створення аварійної ситуації й під час перевірки документів виявляють, що посвідчення водія схоже на підробне. У більшості випадків керманич зізнається, що документ придбав через інтернет. Коли інспектори перевіряють водійське за наявними базами даних, то переконуються, що під таким номером документа взагалі не існує, або він виданий на ім’я іншої особи.

Сервісні центри МВС звертають увагу на те, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше — це самостійно пройти 2 курси навчання в акредитованій автошколі та успішно скласти теоретичний та практичний іспити в сервісному центрі МВС.

А здійснити заміну посвідчення водія можна офлайн безпосередньо у сервісному центрі МВС або онлайн — через Електронний кабінет водія.

«Зловмисники використовують дані реальних посвідчень водія, щоб створювати підробні документи. Як вони їх отримують — питання, на яке мають відповісти компетентні органи після розслідувань.

Своєю чергою, Головний сервісний центр МВС, як державний орган, який у своїй роботі стикається з виявленням підробних посвідчень водія, постійно застерігає на своїх інформаційних ресурсах про кримінальну відповідальність за купівлю фальшивих документів. Ще інформуємо громадян вмикати пильність, не лінуватися і не намагатися обійти закон, бо будь-яка підробка буде виявлена та вилучена. У результаті — відсутність документа і, як, кульмінація — справа у суді.

Також маємо попередити, що публікувати фото своїх посвідчень водія — означає дати можливість використати персональні дані такими зловмисниками. Варто використовувати інтернет безпечно.

А ще існують фішингові сайти. Зовні вони схожі на офіційний вебресурси Головного сервісного центру МВС. Але їх метою є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних. Підроблені ресурси зловмисники «просувають» за допомогою реклами у соцмережах.

Важливо, аби не стати жертвою фішингу, не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на фішинговий сайт. Державні ресурси завжди мають домен «gov.ua».

Тепер розкажемо про досвід з сервісних центрів МВС

Щодня ви присилаєте нам сотні повідомлень у соціальних мережах. Під час спілкування періодично виникають ситуації, коли водій отримав посвідчення водія, а його немає в Дії. Після уточнень розуміємо — документ було куплено. При чому, ці керманичі навіть не соромляться цього й скидають посилання на ресурси шахраїв, вказують контакти, вартість «послуг», умови доставки.
Бувають випадки, коли надсилали навіть фото довідок, які начебто були видані у сервісних центрах МВС. На них наш логотип, але, наприклад, неправильно вказана адреса закладу або інші дані, які ми зчитуємо легко як неправдиві. Звичайно, що таких бланків ми ніколи не видавали. Відповідно і «печатка», і «підпис», і інші елементи на таких документах — це фейк», - пояснюють у Головному сервісному центрі МВС.

Громадян закликають не шукати незаконних шляхів отримання водійських документів.

«Пам’ятайте, за використання підроблених документів теж передбачено відповідальність частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Це карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Ще зважте, чи готові ви відповідати за смерть на дорозі або жити з думкою, що ваші дії скалічили іншу людину», - наголошують фахівці.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду