Поддельные водительские удостоверения: какое за это наказание и как не попасться на мошенников

17:10, 8 февраля 2023
Граждан призывают не искать незаконные пути получения водительских документов, ведь за использование поддельных документов тоже предусмотрена ответственность частью 4 статьи 358 Уголовного кодекса Украины.
Поддельные водительские удостоверения: какое за это наказание и как не попасться на мошенников
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Главном сервисном центре МВД рассказывают, что в последнее время ежедневно на информационных ресурсах появляются сообщения о задержании горе-водителей патрульной полицией. Ситуация почти всегда типична. Правоохранители останавливают лицо за нарушение правил на дороге или создание аварийной ситуации и при проверке документов обнаруживают, что водительское удостоверение похоже на поддельное. В большинстве случаев водитель признается, что документ приобрел через интернет. Когда инспекторы проверяют водительское по имеющимся базам данных, то убеждаются, что под таким номером документа вообще не существует или он выдан на имя другого лица.

Сервисные центры МВД обращают внимание на то, что единственный законный способ получить действительное водительское удостоверение впервые — это самостоятельно пройти 2 курса обучения в аккредитованной автошколе и успешно сдать теоретический и практический экзамены в сервисном центре МВД.

А осуществить замену водительского удостоверения можно офлайн непосредственно в сервисном центре МВД или онлайн — через Электронный кабинет водителя.

«Зловмисники використовують дані реальних посвідчень водія, щоб створювати підробні документи. Як вони їх отримують — питання, на яке мають відповісти компетентні органи після розслідувань.

Своєю чергою, Головний сервісний центр МВС, як державний орган, який у своїй роботі стикається з виявленням підробних посвідчень водія, постійно застерігає на своїх інформаційних ресурсах про кримінальну відповідальність за купівлю фальшивих документів. Ще інформуємо громадян вмикати пильність, не лінуватися і не намагатися обійти закон, бо будь-яка підробка буде виявлена та вилучена. У результаті — відсутність документа і, як, кульмінація — справа у суді.

Також маємо попередити, що публікувати фото своїх посвідчень водія — означає дати можливість використати персональні дані такими зловмисниками. Варто використовувати інтернет безпечно.

А ще існують фішингові сайти. Зовні вони схожі на офіційний вебресурси Головного сервісного центру МВС. Але їх метою є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних. Підроблені ресурси зловмисники «просувають» за допомогою реклами у соцмережах.

Важливо, аби не стати жертвою фішингу, не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на фішинговий сайт. Державні ресурси завжди мають домен «gov.ua».

Тепер розкажемо про досвід з сервісних центрів МВС

Щодня ви присилаєте нам сотні повідомлень у соціальних мережах. Під час спілкування періодично виникають ситуації, коли водій отримав посвідчення водія, а його немає в Дії. Після уточнень розуміємо — документ було куплено. При чому, ці керманичі навіть не соромляться цього й скидають посилання на ресурси шахраїв, вказують контакти, вартість «послуг», умови доставки.
Бувають випадки, коли надсилали навіть фото довідок, які начебто були видані у сервісних центрах МВС. На них наш логотип, але, наприклад, неправильно вказана адреса закладу або інші дані, які ми зчитуємо легко як неправдиві. Звичайно, що таких бланків ми ніколи не видавали. Відповідно і «печатка», і «підпис», і інші елементи на таких документах — це фейк», - объясняют в Главном сервисном центре МВД.

Граждан призывают не искать незаконные пути получения водительских документов.

«Пам’ятайте, за використання підроблених документів теж передбачено відповідальність частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Це карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Ще зважте, чи готові ви відповідати за смерть на дорозі або жити з думкою, що ваші дії скалічили іншу людину», - подчеркивают специалисты.

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду