Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в Уряді є чітке розуміння кроків, які необхідні для реформування Державної митної служби. Про це він сказав під час прес-конференції з нагоди третьої річниці роботи Уряду.
Перше, над чим уже йде робота — це спільна база даних із Європейським Союзом.
«Працюємо з Європейською Комісією, персонально спілкуюся з Урсулою фон дер Ляєн щодо політичного рішення про відкриття спільних реєстрів та баз даних із Європою. Для того, щоб на 99% унеможливити зловживання», — зазначив глава Уряду.
Другий елемент реформування, за словами Дениса Шмигаля, це збільшення пунктів пропуску та спільний контроль. На сьогодні є лише один такий пункт пропуску у Львівській області.
«Ми працюємо над зміною законодавства, щоб зробити таку можливість на всіх пунктах пропуску», — повідомив очільник Уряду.
Ротація працівників — ще один необхідний крок для змін, адже, як наголосив Прем'єр-міністр, коли люди довго працюють на одному місці, виникає можливість домовлятися, налагоджувати схеми тощо.
«Четвертий елемент — це сканери. Вони потрібні для впровадження ризикоорієнтованої системи. Це п’ятий елемент. Що таке ризикоорієнтована система? Це можливість для міжнародно визнаних компаній проїжджати митницю з єдиною декларацією, але проходити сканер», — наголосив Денис Шмигаль.
Ще одним кроком реформування є діджиталізація та запровадження електронної черги на пунктах пропуску.
Як зазначив Глава Уряду, ці шість елементів реформи унеможливлять корупційні прояви на митниці.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.