Державна податкова сулжба у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 177.2 ПКУ об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) у фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такого ФОПа.
До складу загального оподатковуваного доходу ФОПа зараховується виручка, що надійшла ФОПу як у грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
Відповідно до п. 4 розд. «Загальні положення» Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Мінфіну від 08.10.1999 №237, дебіторська заборгованість – це сума заборгованості дебіторів підприємству (ФОПу) на певну дату.
При цьому, якщо у ФОПа на момент проведення процедури припинення підприємницької діяльності рахується дебіторська заборгованість і вона не погашається, то у ФОПа доходу не виникає .
Однак якщо після закінчення процедури припинення підприємницької діяльності фізичній особі погашається сума дебіторської заборгованості юридичною особою – боржником, то уся сума такої заборгованості підлягає оподаткуванню за загальними правилами, встановленими розділом IV ПКУ для платників ПДФО – фізичних осіб.
При цьому суб’єкти господарювання, які відповідно до норм ПКУ відносяться до податкових агентів, при виплаті доходів фізичній особі повинні нарахувати та утримати податок на доходи фізичних осіб.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.