Сучасний розвиток інтернет-торгівлі став надзвичайно популярним і поширеним явищем завдяки доступності мережі Інтернет для звичайних користувачів. Цей вид діяльності, який орієнтований на роздрібну торгівлю та задовільнення потреб кінцевого споживача, набув широкого визнання, адже він дає можливість швидко та зручно здійснювати покупки, мінімізуючи витрати часу. Про це повідомляє Державна податкова служба України.
У сучасних умовах соціальні мережі, такі як Facebook і Instagram, а також інші інтернет-платформи, стали потужними інструментами для бізнесу. Ці платформи надають громадянам можливість працювати дистанційно та використовувати їх для продажу товарів і надання послуг. Багато громадян використовують ці можливості для розвитку власних підприємств, зокрема в інтернет-торгівлі.
Згідно із повідомленням Державної податкової служби України, вони постійно виконують моніторинг і аналіз інформації, яка розміщена на різних сайтах, інтернет-платформах та майданчиках. В результаті цього аналізу встановлюються факти систематичної інтернет-торгівлі громадян, які ведуть підприємницьку діяльність без належної державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без виконання фіскалізації розрахунків.
У період з вересня по жовтень 2023 року, територіальні органи Державної податкової служби зафіксували численні випадки невиконання вимог щодо реєстрації підприємницької діяльності та розрахунків у інтернет-торгівлі. Зокрема:
Державна податкова служба наголошує на важливості дотримання всіх податкових обов'язків, особливо в період війни, коли кожна гривня є важливою для країни.
Раніше ми писали, що у податковій нагадали «бізнесменам» з Facebook та Instagram про штрафи за нереєстрацію діяльності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.