Земельні оборудки: прокуратура повернула Харкову ділянки вартістю 60 млн грн

09:08, 11 липня 2024
Як виявилося, землею у Харкові заволоділи незаконно.
Земельні оборудки: прокуратура повернула Харкову ділянки вартістю 60 млн грн
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Харкову повернули земельні ділянки, що були незаконно вибуті за «кооперативною схемою». Їхня вартість сягає понад 60 млн грн. Про це повідомляє обласна прокуратура.

Встановлено, що Харківською міською радою було надано у власність житлово-будівельному кооперативу земельні ділянки для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови по Харківському шосе неподалік табору «Лісова казка».

При цьому вказаний ЖБК був обслуговуючим кооперативом, його фактична мета та порядок створення, організація та діяльність не відповідали вимогам законодавства до житлово-будівельного кооперативу.

Крім того, будь-якої забудови на земельних ділянках ЖБК не здійснив, натомість відчужив їх харківʼянину, який у подальшому розділив їх.

Окружною прокуратурою до Дзержинського районного суду м. Харкова подано позовну заяву про витребування 66 земельних ділянок загальною площею 11 га та вартістю понад 60 млн грн, які на теперішній час не забудовані та нікому не відчужені. Суд відмовив прокуратурі у задоволенні позову.

Вказане рішення було оскаржено прокурором в апеляційному порядку.

Постановою Харківського апеляційного суду від 4 липня позовні вимоги окружної прокуратури задоволено, ухвалено витребувати вказані земельні ділянки на користь Харківської міської територіальної громади в особі Харківської міської ради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Богдан Гриновецький
    Богдан Гриновецький
    голова Івано-Франківського апеляційного суду
  • Ігор Смолій
    Ігор Смолій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва