Військові не втратять права на житло після ухвалення житлової реформи — навпаки, з’являться чіткі й прозорі механізми забезпечення. Про це заявила голова парламентського Комітету з питань організації державної влади Олена Шуляк у коментарі ЗМІ.
За її словами, законопроєкт 12377, ухвалений у першому читанні, передбачає перехід до сучасної житлової політики з акцентом на прозорість і доступність. Він не скасовує спеціальні гарантії для військових — навпаки, дає змогу отримувати житло у власність, у тимчасове користування як службове або через фінансово-кредитні механізми.
«Жодних норм про примусове виселення після завершення служби в законі немає. Питання житлових прав військових залишаються у сфері дії окремого закону, який і надалі регулюватиме ці гарантії», – наголосила Шуляк і зазначила що до другого читання документ буде доопрацьований з урахуванням пропозицій силових структур — саме для того, щоб врахувати всі особливості служби військових, поліції та рятувальників.
Що змінюється:
– у власність — через окрему державну програму для категорій, які мають на це право за чинним законодавством;
– у тимчасове користування — як службове житло на період служби;
– через фінансово-кредитні механізми — у тому числі іпотеку, оренду з правом викупу, соціальні програми.
«Наша мета — забезпечити доступ до житла не лише через пільги, а через зрозумілі й адресні інструменти. Головне, щоб ці механізми працювали без корупції», – акцентувала Олена Шуляк.
Хто ще зможе отримати житло:
Програми соціальної оренди та оренди з викупом будуть доступні не тільки для військових, а й для внутрішньо переміщених осіб, молодих родин, багатодітних та малозабезпечених. Основним критерієм стане дохід, а не формальний статус.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.