Реформа прокуратури: парламент схвалив за основу законопроект

16:49, 29 апреля 2021
Метою законопроекту є необхідність урегулювання питань, пов’язаних із завершенням реформи органів прокуратури, та забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України.
Реформа прокуратури: парламент схвалив за основу законопроект

29 квітня парламент прийняв за основу проект Закону «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» щодо окремих аспектів дії перехідних положень». Про це свідчать дані на парламентському порталі.

Законопроектом пропонується внести зміни до розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону, якими передбачити:

- безальтернативну обов’язковість проходження атестації для можливості обіймання посади прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласній чи окружній прокуратурі, у тому числі у разі поновлення на посадах за рішеннями судів;

- законодавчі механізми можливості завершення розпочатих до 01.09.2021 року процедур добору та дисциплінарного провадження, тобто надати можливість застосування тимчасових процедур та порядків, передбачених п. 22 Прикінцевих і перехідних положень зазначеного Закону після спливу строку дії цього пункту (21.09.2021 р.), до правовідносин, які розпочаті до цієї дати;

- постійність дії кадрових комісій Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, які забезпечують проведення атестації прокурорів, зазначивши, що утворення, визначення складу, періоду та порядку роботи таких комісій здійснюється Генеральним прокурором;

- відновлення дії положень Закону України «Про прокуратуру» в частині формування складу відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та надання права Генеральному прокурору приймати рішення про скликання всеукраїнської конференції прокурорів, а у випадку її скликання - надання Генеральному прокурору або його першому заступнику чи заступнику права відкривати всеукраїнську конференцію прокурорів.

Проект Закону зареєстровано за №5157.

Також народний депутат Владлен Неклюдов доповів наступний законопроект - про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів №5158.

Метою законопроекту є запровадження ефективного механізму добору прокурорів в Україні, підвищення доступності та престижності професії прокурора, залучення до неї найбільш підготовлених та доброчесних кадрів.

Законопроектом пропонується внести до Закону України «Про прокуратуру» зміни щодо:

 • порядку призначення на посади в окружних прокуратурах та звільнення прокурорів з посади;
 • запровадження інституту прокурорів-стажистів в окружних прокуратурах;
 • порядку проходження спеціальної підготовки кандидатів на посади прокурорів тощо.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що цей законопроект, як і попередній, також спрямований на реформування прокуратури. Він дасть можливість, у разі його прийняття, випускникам юридичних вищих навчальних закладів здобути безпосередньо в прокуратурі необхідний стаж роботи в галузі права.

Під час обговорення народні депутати висловили чимало зауважень до проекту і пропонували направити його на доопрацювання.

Законопроект за результатами голосування не набрав голосів для прийняття за основу і 230 голосами був направлений на доопрацювання.

Раніше ми детально аналізували зазначений законопроект 5157.

Крім того, правоохоронний комітет підтримав зміни до законодавства про добір та підготовку прокурорів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Оксана Куриленко
  Оксана Куриленко
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Віктор Чаплицький
  Віктор Чаплицький
  суддя Київського районного суду м. Одеси
загрузка...