Вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури: закон оприлюднено в «Голосі України»

17:11, 5 января 2022
Закон набирає чинності через шість місяців з дня опублікування.
Вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури: закон оприлюднено в «Голосі України»

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури» (№ 1951-IX) опубліковано у газеті «Голос України» 5 січня. Про це інформує пресслужба парламенту.

Акт прийнято з метою встановлення:

 • чітких вимог до якості навчальної літератури насамперед тієї, що використовується у закладах повної загальної середньої освіти;
 • механізму перевірки дотримання цих вимог;
 • повноважень щодо науково-методичного забезпечення системи освіти.

Документом конкретизовано та уточнено термін «підручник», що використовується під час здобуття освіти. Зазначається, що з моменту визначення центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки вимог до електронного додатка щодо відповідних підручників, такий додаток стане його частиною.

Також наголошено, що у процесі наукового й методичного забезпечення освіти відповідні органи виконавчої влади, наукові установи можуть не лише організовувати та здійснювати свої дослідження, а й брати участь у процесах вдосконалення навчання й управління освітою, аналізувати ефективність державної політики у цій сфері.

Для забезпечення якості навчальної літератури, її відповідності принципам та вимогам, визначеним законодавством, на засадах прозорості, доброчесності, фаховості та незалежності експертів, здійснюється експертиза навчальної літератури у випадках та порядку, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки відповідно до цього Закону і спеціальних законів.

Згідно із прикінцевими положеннями, Закон набирає чинності через шість місяців з дня опублікування, крім деяких його пунктів, які починають діяти з 1 січня 2024 року.

Крім того, документ зобов’язує Кабінет Міністрів України протягом шести місяців з дня прийняття цього Закону:

 • привести свої нормативно-правові акти та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом;
 • у четвертому кварталі 2024 року поінформувати Верховну Раду України про стан виконання Закону.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що назвали посадові оклади педагогічних працівників на 2022 рік.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Олександр Тупицький
  Олександр Тупицький
  суддя Конституційного Суду України
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...