Українцям тричі перерахують пенсії: як отримати максимальні виплати

17:01, 13 сентября 2019
Виплати пенсіонерам наступного року підвищать кілька разів — у липні, березні та грудні.
Українцям тричі перерахують пенсії: як отримати максимальні виплати
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Україні цього року планують ще одне підвищення пенсій: у грудні мінімальна виплата збільшиться на 74 грн, а максимальна — на 740 грн, повідомляє Obozrevatel

У повідомленні йдеться, що наступного року, після встановлення нового бюджету, плануються щонайменше два перерахунки у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму і завдяки осучасненню.

Точні цифри не будуть оприлюднені доти, поки не відбудеться презентація проекту бюджету наступного року. Однак в уряді Гройсмана, який пішов у відставку, але встиг зверстати бюджет, вже анонсували нові розміри зарплат і пенсій.

Виплати пенсіонерам у 2020-му підвищать кілька разів — у липні та в грудні. Зазначається, що мінімальна пенсія повинна збільшитися з нинішніх 1564 грн до 1800 грн. Також варто зазначити, що за мінімальної зарплати 6,5 тис. грн частина українців зможе претендувати на пенсійну виплату в розмірі 2,4 тис. грн.

Так, згідно із законом, українці у віці від 65 років, які виконали норму щодо стажу (30 років — для жінок і 35 — для чоловіків) мають право на пенсію в розмірі не менше 2,4 тис. грн. Якщо їхній розрахунковий розмір пенсії нижчий, то різницю повинні компенсувати з державного бюджету.

Водночас у разі зростання мінімальної пенсії до 1,8 тис. грн максимальний її розмір, на який мають право українці з високими (щонайменше у 8 разів вищими за середню) зарплатами або особливими правами, становитиме 18 тис. грн. Підвищення мінімалки вплине лише на тих, хто нині отримує менше за вказану суму. Решта українців отримуватимуть виплати за формулою. Проте у березні наступного року їхні пенсії перерахують із урахуванням розміру інфляції та динаміки зарплат.

Наприклад, у 2019-му після такого ж перерахунку 8,1 млн пенсіонерів отримали надбавку — в середньому 255 грн. Кожну пенсію підвищили індивідуально. Так, від 100 до 400 грн отримали 2,5 млн осіб, від 400 до 700 грн — понад 1,5 млн, від 700 до 1000 грн — 500 тис. громадян. Ще 2 млн 100 тис. пенсіонерів, які мають великий трудовий стаж і пенсію нижче 1700 гривень, отримали разові виплати в розмірі 2410 грн.

Такі зміни плануються в березні, коли ПФУ та інші відомства зберуть дані щодо інфляції і середньої зарплати.

Директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вказує: «Головна проблема залишається — дефіцит Пенсійного фонду в 2019 році становитиме 167 млрд грн. Попри проведену реформу, «діра» збільшується з кожним роком. І на це не можуть не звернути увагу кредитори України».

«Торік у грудні, коли остаточно стало зрозуміло, яким буде дефіцит Пенсійного фонду, ми почули від уповноважених осіб Світового банку досить цікаві заяви щодо того, що Україні не минути перегляду пенсійної реформи і підняття пенсійного віку до 65 років», – зауважив Пендзин.

Також повідомляється, що найвищі пенсії в Україні отримують ті, хто мав особливі права. Це судді у відставці, нардепи на заслуженому відпочинку. Їхня виплата може сягати 20 тис. грн. Уже декілька років в Україні діє обмеження: ніхто не має права отримувати пенсію вище 10 прожиткових мінімумів (1497 гривень).

Щоб отримати максимальну пенсію, звичайному українцю необхідно платити внески із зарплати, яка всемеро вища за середню. За останніми даними, це приблизно 72 тис. грн. Проте й українці із середнім достатком мають подумати про майбутню старість — працювати офіційно.

Вимоги щодо стажу в Україні підвищують щорічно. У результаті ті, кому залишилося до пенсії більше 8 років, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60, повинні мати 35 років стажу. І щоб не опинитися в пенсійному віці, але без пенсії, важливо працювати офіційно. Крім того, чим вища «чиста» зарплата, тим краще. Якщо ви офіційно працевлаштовані, але на мінімалку, то на гідну пенсію можна не розраховувати.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що суд захистив право чорнобильця на пільгову пенсію.  

Крім того, ми писали про працевлаштування осіб передпенсійного віку

Також відомо, що в Україні чиновникам доручать за допомогою автоматичної бази перевірити всіх, хто отримує допомогу від держави, в тому числі і пенсії

 

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки