Киянам пояснили, як ціна газу впливає на вартість опалення і гарячої води

14:08, 10 февраля 2020
Перерахунок вартості послуг став можливим завдяки появі у правовому полі механізму.
Киянам пояснили, як ціна газу впливає на вартість опалення і гарячої води

КП «Київтеплоенерго» повідомило, що починаючи з грудня кияни отримують нарахування за опалення і гарячу воду у відповідності до актуальної ціни газу в розрахунковому періоді. Відповідна інформація з’явилась на офіційному сайті КП.

«У січні в будинках з лічильниками вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1356,62 грн/Гкал — замість встановленої тарифом вартості 1654,41 грн/Гкал. Для будинків без лічильників вартість опалення 1 м2 складає 29,93 грн/м2 при нормативному тарифі 38,5 грн/м2. Вартість 1 м3 гарячої води також зменшилась приблизно на 16 грн.

Точна сума перерахунку зазначена окремим рядком в платіжках за січень, які кияни отримають в лютому. Загалом у січні перерахунок за спожиті послуги становить 326 млн грн. На сьогодні це найбільший показник в Україні.

Перерахунок вартості послуг став можливим завдяки появі в правовому полі механізму, який дозволяє компаніям теплокомуненерго враховувати ціну газу при нарахуваннях за послуги. Цей механізм передбачений Постановою КМУ № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», прийнятою 24 грудня 2019 року.

Нагадаємо, вартість природного газу в тарифі на опалення та гарячу воду складає майже 80%. Раніше вона визначалась перед опалювальним сезоном для усіх теплових компаній. Так, для Київтеплоенерго вартість газу в тарифі на опалювальний сезон 2019/2020 була визначена на рівні 6235,51 грн/1000 м3. Однак у зв’язку зі здешевленням природного газу (в грудні — 4276,69 грн/1000 м3, в січні — 4650 грн/1000 м3) урядом було прийняте рішення про можливість коригування в нарахуваннях за опалення та гарячу воду газової складової. Відповідно, в грудні вартість цих послуг для киян зменшилась на 22-23% за рахунок газової знижки (в середньому на 300-400 грн), а в січні — на 16-18% (близько 350 грн).

Зауважимо, що некоректно порівнювати нарахування за опалення і гарячу воду в 2020 році з аналогічними місяцями минулих років, оскільки тарифи змінювалися щороку. Також некоректним є порівняння нарахувань у січні 2020 р. з груднем 2019 р. — формула розрахунку включає середньомісячну температуру, яка в грудні була на 2 оС вищою, ніж в січні (+2,7 оС — в грудні та +0,8 оС — в січні)», — йдеться у заяві підприємства.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, як здійснюється перерахунок платежів за опалення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплата працівників апаратів судів: чи буде вирішена проблема, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Плахов
  Алексей Плахов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Олег Билоус
  Олег Билоус
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Анатолий Радчук
  Анатолий Радчук
  судья Одесского окружного административного суда
 • Владимир Гончар
  Владимир Гончар
  судья Кропивницкого апелляционного суда