Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило українцям, як декларувати кредити та позики. Інформація з’явилась у прес-службі НАЗК.
«У розділі 13 «Фінансові зобов’язання» відображаються отримані Вами або членом сім’ї позики (кредити), але лише у разі, якщо їх розмір перевищує 50 прожиткових мінімумів.
У полі «Розмір зобов’язання» треба зазначити загальний розмір отриманої позики (кредиту) у звітному періоді.
Якщо кредит отримано у попередньому звітному періоді (наприклад, для декларації за 2019 рік – до 2019 року) і на 1 січня 2019 року залишок кредиту перевищував 50 ПМ, то у полі «Розмір зобов’язання» – зазначити заборгованість по кредиту на 1 січня 2019 р. Якщо залишок кредиту на 1 січня 2019 р. не перевищував 50 ПМ, відомості про такий кредит не зазначаються.
Також якщо Ви отримали позику в розмірі понад 50 ПМ – додатково треба вказати відомості у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» (стосовно членів сім’ї така інформація не зазначається).
У випадку, якщо Ви або член сім’ї позичили кошти третій особі, такі кошти не відображаються в розділі 13, а зазначаються натомість у розділі 12 «Грошові активи» як кошти, позичені третій особі (у разі перевищення порогу декларування. Нагадаємо, грошові активи зазначаються, якщо їхня сукупна вартість перевищує 50 ПМ)», — йдеться у повідомленні.
Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, що оприлюднено інфографіку щодо заповнення електронних декларацій за новими правилами.
Також відомо, як змінити електронну поштову скриньку в персональному кабінеті суб’єкта декларування в реєстрі.
Крім того, у НАЗК роз’яснили нюанси щодо розрахунку терміну користування об’єктами декларування.
Додамо, українцям повідомили про 11 головних пунктів щодо змін в декларуванні.