Рейди поліції контролюватимуть дотримання карантинних норм: кого та що перевірятимуть

12:14, 13 октября 2021
В Україні важка епідеміологічна ситуація, яка викликана саме штамом «Дельта»: Ігор Кузін.
Рейди поліції контролюватимуть дотримання карантинних норм: кого та що перевірятимуть

З 21 жовтня уряд встановив нові обмеження для міжрегіональних пасажирських перевезень, а саме зобов’язав водіїв та пасажирів підтверджувати свою COVID-безпечність. Тому кожен учасник таких перевезень має пред’явити сертифікат вакцинації або ПЛР-тест чи експрес-тест, який чинний 72 години.

МОЗ, Нацполіція та Держпродспоживслужба обговорили співпрацю з протидії COVID-19. Про це інформує пресслужба МОЗ.

«Ми маємо зараз важку епідеміологічну ситуацію в Україні, яка викликана саме штамом «Дельта». Він наразі зареєстрований у кожній області України і ситуація доволі швидко погіршується. На рівні кожного регіону в нас працює Центр контролю та профілактики хвороб, який також буде допомагати усім у рамках профілактичної роботи, надавати роз’яснення та бути вашим надійним партнером у діях контролю, які необхідно застосовувати на рівні областей», – зазначив Ігор Кузін.

Він додав, що станом на 12 жовтня 16 регіонів знаходяться на «помаранчевому» рівні, і це є зоною посиленого контролю, де ми маємо використовувати всі наявні ресурси та можливості, щоб не допустити погіршення епідеміологічної ситуації.  

Зокрема, контролювати всі сфери діяльності, які можуть призвести саме до погіршення епідеміологічної ситуації.

Буде посилено контроль:

  • за дотриманням маскового режиму,
  • за умовами перевезень,
  • за роботою закладів громадського харчування,
  • за розважальними закладами. 

Голова Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що основним завданням Міністерства охорони здоров’я, Держпродспоживслужби та Національної поліції є максимальне вжиття заходів щодо дотримання карантинних обмежень та мінімізації зараження громадян у місцях, які сприяють поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема в громадському транспорті, розважальних закладах, в нічних клубах, на ринках, в закладах громадського харчування.

«Відтак необхідно напрацювати механізми, порядок взаємодії, враховуючи кількість санітарних лікарів, працівників Держспоживслужби та Національної поліції України, які будуть залучені у ці процеси. Крім того, ми маємо чітко розуміти відповідальних осіб. Наприклад, керівників автотранспортних підприємств або фірм, які здійснюють перевезення наших громадян, організаторів спортивних заходів, безпосередньо  тих осіб, які несуть відповідальність як адміністративну, так і деколи кримінальну, зокрема за недотримання епідеміологічних норм», –  сказав Голова Нацполіції. 

Ігор Клименко наголосив, що критичним моментом є діяльність розважальних закладів, у тому числі нічних клубів, ринків, закладів громадського харчування.

«Уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам заробітну плату та наповнює бюджет держави, має працювати, встановив можливість їхньої роботи навіть у «червоній» зоні. Обов’язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами та персоналом своєї COVID-безпечності»,– сказав Ігор Клименко.

На сьогодні Національна поліція вже встановила на планшети поліцейських відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Львові готуються закрити школи та посилити карантин: влада назвала умови.

Додамо, що деякі області України під загрозою «червоної» зони: до чого готуватись бізнесу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...