Вступна кампанія-2022: які зміни чекають на абітурієнтів

12:45, 30 ноября 2021
Планується зміна переліку обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилення ролі математики під час вступу до ЗВО.
Вступна кампанія-2022: які зміни чекають на абітурієнтів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році зареєстровано в Міністерстві юстиції (реєстраційний номер №1542/37164 від 26.11.2021) та найближчим часом набудуть чинності. Про це повідомили у МОН.

Відповідно до документа, наступного року основний етап вступної кампанії планується провести у звичні для вступників та закладів терміни – в липні 2022 року.

Основними новаціями Умов прийому для вступників наступного року є:

  • розширення можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти;
  • удосконалення розподілу обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;
  • скорочення переліку паперових копій документів, що їх мають подавати вступники, які подають заяви в паперовій формі (зокрема, тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО);
  • розширення сфери застосування єдиного фахового вступного випробування в магістратуру з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання – у 2022 році його проведення заплановано для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;
  • зміна переліку обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилення ролі математики під час вступу до ЗВО. Також відбулись зміни у предметах для вступу на медичні спеціальності – другим предметом вступники зможуть обрати математику або хімію, а третім – фізику або біологію;
  • для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування будуть використовуватись результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.

Раніше ми розповідали, що у Раді повідомили про підвищення зарплат освітянам з наступного року.

Також затверджено порядок присудження та позбавлення наукового ступеня доктора наук.

Додамо: МОН підготувало проект постанови, яка вносить зміни до процедури виборів керівників закладів вищої освіти, а також переліку вимог до кандидатів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду