Проект ЄС формує ради з питань реформи правосуддя в 6 регіонах

10:16, 27 марта 2019
Проект ЄС «Право-Justice» сформував ради з питань реформи правосуддя в Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Одеській областях та на Донбасі.
Проект ЄС формує ради з питань реформи правосуддя в 6 регіонах

Проект ЄС «Право-Justice» в Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Одеській областях та на Донбасі сформував ради з питань реформи правосуддя, які сприяють формуванню політики у сфері реформи правосуддя на місцевому рівні. Їх представники вперше зібралися на щорічному конгресі Регіональних рад з питань реформи правосуддя в Києві 26 березня 2019 року.

«Нам дуже важливо допомагати Україні в наближенні вашого сектора правосуддя до європейських стандартів, а також поверненні довіри громадськості до верховенства права. Люди в Україні, як і в будь-якій європейській країні, хочуть мати неупереджену, ефективну, підзвітну й сучасну систему правосуддя. Ефективне залучення регіонів є ключовим для подальшого прогресу реформи», — заявив посол, голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Процес формування рад тривав з липня 2018 до лютого 2019 року. Кожна регіональна рада з питань реформи правосуддя складається з представників широкого кола правничих професій, наукових кіл, студентів та громадських організацій, які регулярно зустрічаються з метою визначення та обговорення тем, пов’язаних з реформою правосуддя, що мають найбільше значення для їхнього регіону. Їх мета — забезпечити постійний і структурований діалог між центральним рівнем і регіонами, щоб дати політикам у Києві більш чітку картину потреб і очікувань регіонів щодо реформи правосуддя. Водночас ці ради будуть контролювати вплив впровадження реформ у своїх регіонах.

Регіональні ради з питань реформи правосуддя діють як постійні робочі групи, які сприяють обміну досвідом між представниками різних правничих професій та кращому формуванню політики у сфері юстиції. Проект ЄС «Право-Justice» підтримує регіональні ради з питань реформи правосуддя, надаючи стратегічне керівництво, операційну підтримку, а також міжнародний досвід і кращі порівняльні практики.

Протягом усієї діяльності регіональних рад з питань реформи правосуддя їх учасники з різних регіонів скористалися можливістю відвідати заходи, які проводили їхні колеги з інших регіонів. Щорічний конгрес допоможе учасникам визначити професійні напрями, в яких вони хочуть працювати, та сформувати групи відповідно до їх індивідуальних знань та інтересів.

Щорічний конгрес допоміг розпочати конструктивний діалог між регіональними радами з питань реформи правосуддя та особами, які приймають рішення. Основні команди рад презентували свої перші ініціативи, які включали моніторинг впровадження процесуальних кодексів, розвиток служби приватних виконавців, імплементацію нового Кодексу з питань банкрутства.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Антон Чередко
    Антон Чередко
    суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...