Депутати розглянуть законопроект про захист ІТ від свавілля правоохоронців

12:58, 6 мая 2019
6 травня Комітет ВР рекомендував прийняти проект закону щодо заходів забезпечення кримінального провадження за основу.
Депутати розглянуть законопроект про захист ІТ від свавілля правоохоронців

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект аакону №9484 щодо вдосконалення порядку застосування окремих заходів забезпечення кримінального провадження, поданий на розгляд групою народних депутатів (О. Данченко, О. Матузко, Р. Семенуха та ін.).

Автори цього проекту ставлять за мету підвищити збалансованість між забезпеченням дотримання прав фізичних та юридичних осіб та повноваженнями слідчих під час досудового розслідування кримінальних правопорушень; удосконалити методику проведення слідчих дій і знизити навантаження на правоохоронні органи в частині усунення потреби зберігання великої кількості громіздкої вилученої техніки.

Під час обговорення законопроекту члени Комітету відзначили актуальність запропонованих змін та дійшли згоди, що прийняття такого закону дозволить підвищити збалансованість між забезпеченням дотримання прав фізичних та юридичних осіб та повноваженнями слідчих під час досудового розгляду кримінальних правопорушень.

Водночас правоохоронні органи (Генеральна прокуратура, Служба безпеки України, Національні поліція, Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань), а також фахівці Міністерства юстиції України вважають, що положення цього законопроекту суперечить засадам кримінального провадження та завданням кримінального судочинства, а реалізація окремих його норм створить додаткові перепони слідчим у встановлені обставин вчинення злочинів та підтвердженні їх доказами.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку застосування окремих заходів забезпечення кримінального провадження» за основу.

Детально про вказаний законопроект «Судово-юридична газета» писала раніше.

Також ми писали, що у Верховній Раді розглядатимуть можливість уніфікувати порядок розгляду справ у ВС.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Богдан Гриновецький
    Богдан Гриновецький
    голова Івано-Франківського апеляційного суду
  • Ігор Смолій
    Ігор Смолій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
загрузка...