Міжнародних експертів пропонують залучати при формуванні нового складу ВККС і ВРП

15:35, 17 мая 2019
Відбір суддів Вищого антикорупційного суду за участю міжнародних експертів вперше за історію конкурсів задовольнив громадськість.
Міжнародних експертів пропонують залучати при формуванні нового складу ВККС і ВРП

Результати відбору суддів до Вищого антикорупційного суду цілком задовольнили активістів вітчизняних правозахисних громадських організацій та міжнародних партнерів України. Ключову роль у досягненні таких результатів зіграло залучення до процесу відбору суддів міжнародних експертів. Таку думку висловила виконавчий директор фундації DEJURE Ірина Шиба.

За її словами, члени Фундації разом з представниками інших громадських організацій («Трансперенсі Інтернешнл Україна», Центр протидії корупції та «Автомайдан») проаналізували досьє усіх кандидатів до Вищого антикорупційного суду і Апеляційної палати ВАКС, які пройшли перші кваліфікаційні тестування, і передали свої висновки до Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«До переліку сумнівних кандидатів було включено 55 осіб. 42 з них змушені були припинити подальшу участь у конкурсі, і тільки 13 осіб змогли спростувати сумніви щодо власної доброчесності, надавши ГРМЕ відповідні документи» зазначає активістка. Вона пригадує, що представникам української громадськості було цікаво спостерігати за стандартами роботи міжнародних експертів. Проведення співбесід за їх участю нагадувало фехтування, а обґрунтованого сумніву у доброчесності кандидата було достатньо для його відхилення.

«На жаль, у конкурсах до Верховного Суду ВККС таких стандартів не притримувалась, тому у вищу судову інстанцію змогли потрапити чимало сумнівних кандидатів»,  переконана Ірина Шиба. Вона вважає, що міжнародних експертів треба широко залучати до оцінювання і відбору усіх суддів.

«Зрозуміло, що це зробити практично складно, враховуючи понад 6 тисяч суддівських посад. Втім, міжнародних експертів цілком реально залучити до формування тих органів, які відповідають за процеси оцінки і відбору суддів  ВККС, ВРП, а також, можливо, Конституційного Суду України»,  впевнена представниця громадськості.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» проводила текстову трансляцію присяги суддів Вищого антикорупційного суду.

Крім того, голова САП Назар Холодницький зробив заяву щодо присяги суддів антикорупційного суду.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталя Кузьменко
  Наталя Кузьменко
  суддя Херсонського окружного адміністративного суду
 • Світлана Яковлєва
  Світлана Яковлєва
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Ковальчук
  Тетяна Ковальчук
  суддя Господарського суду Чернівецької області
 • Марина Мишкіна
  Марина Мишкіна
  суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...