Нотаріальна палата висловилася щодо ставок мінімальної оплати послуг приватних нотаріусів

15:15, 24 июня 2019
Палата вважає, що скасування указу Президента серйозно загрожує існуванню державних нотаріальних контор.
Нотаріальна палата висловилася щодо ставок мінімальної оплати послуг приватних нотаріусів

Після скасування 20 червня 2019 року Президентом України указів за 1991-2014 роки, зокрема указу №762 "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій", Нотаріальна палата України оприлюднила інформаційний лист щодо стягнення плати за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами.

В НПУ зазначили, що "скасування Указу №762 має відбуватися у іншому порядку з урахуванням положень Конституції України на підставі відповідного закону, який передбачає альтернативне регулювання того чи іншого економічного питання. Окрім того, з прийняттям такого рішення вбачається серйозна загроза існуванню державних нотаріальних контор, що є реальною небезпекою для правової системи України та сприятиме розвитку рейдерства".

Також у Нотаріальній палаті України підкреслюють, що нотаріуси при вчиненні нотаріальних дій керуються чинним Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 №296/5.

Пунктом 3 глави 16 розділу ІІ вказаного Порядку передбачено, що приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між приватним нотаріусом та фізичною або юридичною особою, але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.

Відповідно, оплата вчинюваних нотаріальних дій здійснюється відповідно до ЗУ "Про нотаріат", з урахуванням положень Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Указ №762 був підписаний в рамках пункту 4 Перехідних положень Конституції України (редакція 1996 року) , яким передбачається, що Президент України протягом 3-х років після набуття чинності Конституцією має право видавати схвалені Кабміном і підписані прем’єр-міністром укази з економічних питань, не врегульованих законами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради згідно зі статтею 93 Конституції.

Такий Указ Президента України вступав в дію, якщо протягом 30-ти календарних днів з дня подання законопроекту Верховна Рада не прийме закон або не відхилить поданий проект більшістю від її конституційного складу, і діяв до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою з цих питань.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суддя КСУ: підозрюваним у тероризмі полегшили можливість уникати відповідальності
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Василяка
    Дмитрий Василяка
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Неля Ластовка
    Неля Ластовка
    судья Днепровского районного суда Киева в отставке