МОН хоче ввести обмеження на вступ до правничої магістратури з 2021 року

13:16, 16 сентября 2020
Вступ на юридичну магістратуру обмежать: що підготували у Міносвіти.
МОН хоче ввести обмеження на вступ до правничої магістратури з 2021 року

Міністерство освіти і науки України пропонує заборонити вступ на правничу магістратуру для осіб, які не навчалися на правничому бакалавраті. Про це йдеться в проекті проект Умов прийому до закладів вищої освіти (ЗВО) на 2021 рік для громадського обговорення. Проект розроблений відповідно до діючого Закону України «Про вищу освіту», передає офіційний сайті МОН.

Основні зміни:

У зв’язку із затвердженням стандарту вищої освіти для другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 081 «Право» встановлено обмеження для вступу до магістратури на цю спеціальність – з 2021 року це зможуть зробити тільки випускники, які завершили навчання на бакалавраті за спеціальностями 081 «Право» або 293 «Міжнародне право». Іншим доведеться йти вчитися на бакалаврат, аби потрапити в магістратуру.

Також прийом вступників за державним або регіональним замовленням для здобуття ступеня молодшого бакалавра за всіма формами здобуття освіти, а також для здобуття ступенів бакалавра, магістра за заочною формою здобуття освіти за спеціальностями 081 "Право" та 293 "Міжнародне право" в 2021 році пропонують не проводити.

Основний етап вступної кампанії пропонують провести у липні 2021 року.

При цьому подавати заяви через електронні кабінети зможуть усі категорії вступників (у тому числі й на основі молодшого спеціаліста), які мають хоча б один сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та український документ про повну загальну середню освіту, виданий із застосуванням фотополімерних технологій їх виготовлення.

Планується запровадити можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет із використанням кваліфікованого електронного підпису вступника.

Для підтримки регіональних закладів вищої освіти пропонується збільшити вагу регіонального коефіцієнта до 1,03 (1,05 відповідно для спеціальностей з особливою підтримкою - "Ветеринарна медицина").

Введення вагових коефіцієнтів для вступу до магістратури – заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%. Також планується надати право закладу у своїх правилах прийому встановлювати мінімальне значення вступних випробувань та конкурсного бала для вступу на ту чи іншу конкурсну пропозицію.

Заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, пропонується автоматично виключати із конкурсу на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більше ніж за однією освітньою програмою, більше як в одному закладі освіті тощо).

ЗНО з української мови та літератури можливо буде скласти у двох рівнях: тільки з мови або з мови та літератури. Результати ЗНО з української мови будуть використовуватись для вступу на більшість спеціальностей, а для спеціальностей з підвищеними вимогами до гуманітарних знань (гуманітарних, філологічних тощо) – необхідно буде складати ЗНО з мови та літератури. Результати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна використовувати для вступу на всі спеціальності як результати ЗНО з української мови та літератури або ЗНО з української мови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Loading...
загрузка...