Парламентська ТСК вирішила дослідити «безсмертність» ДАБІ

18:25, 21 октября 2020
Готується звернення до ДБР щодо відкриття кримінального провадження через порушення строків тимчасового виконання повноважень голови ДАБІ.
Парламентська ТСК вирішила дослідити «безсмертність» ДАБІ

Нинішній тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України має скласти повноваження, адже законні строки його перебування на цій посаді спливли. Треба або доводити до логічного кінця ліквідацію ДАБІ, або оголошувати конкурс на посаду голови у передбачений законом спосіб. До такого висновку дійшли члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, провівши 20 жовтня чергове засідання.

На засіданні ТСК був присутній т.в.о. голови ДАБІ Богдан Федоренко. Його, як зазначив голова ТСК, народний депутат Андрій Пузійчук, було призначено 6 травня 2020 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 489-р. Посада голови ДАБІ віднесена до посад державної служби категорії «А», і, таким чином, на неї поширюється законодавство про державну службу.

«Відповідно до ч. 8 ст. 31 Закону України «Про державну службу», строк тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби не може перевищувати три місяці. Таким чином, граничний термін перебування на посаді мав закінчитися 6 серпня 2020 року», - повідомив очільник ТСК.

У зв’язку із цим у членів комісії виникло питання, чому т.в.о. голови ДАБІ і досі перебуває на посаді, і чи легітимні документи, які підписані ним по закінченню строку повноважень?

Богдан Федоренко у свою чергу звернув увагу членів комісії на те, що у ч. 8 статті 31 Закону України «Про державну службу» йдеться про вакантну посаду, а вона зараз не вакантна, оскільки інспекція перебуває в стадії ліквідації.

«Мені здається, що я законно виконую повноваження», - переконаний він.

У ТСК не дуже погодилися із такою відповіддю, закинули тимчасовому голові ДАБІ, що він самовільно трактує норми законодавства і намагається подовжити свої повноваження, а також повідомили, що будуть звертатися до правоохоронних органів щодо відкриття кримінального провадження через порушення строків виконання повноважень. Крім того, звернуться до Кабміну, міністра розвитку громад та територій з проханням якнайшвидшого вирішення питання подальшої долі ДАБІ.

Як відомо, 13 березня 2020 року Кабмін прийняв постанови: № 218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ)» та № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду».

Так, згідно з постановою № 218, ДАБІ ліквідовано та створено новий центральний орган виконавчої влади - Державна сервісна служба містобудування України (Держсервісбуд).

Основними завданнями новоствореної структури є надання, відмова у видачі або анулювання документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Іншою постановою № 219 створені ще два центральних органи виконавчої влади: Державна інспекція містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання в містобудуванні України. Один буде проводити нагляд і контроль в будівництві, а другий - визначатиме державні будівельні норми, єврокоди тощо.

Заради створення трьох нових органів у сфері містобудування Кабмін призупинив дію постанови № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Мораторій на перевірки мав тривати два місяці, але в підсумку діє вже більше півроку.

Зазначені органи ще й досі не створені, а ДАБІ продовжує безконтрольно видавати дозволи на будівництво і продукувати нові будівельні скандали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій

 
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Заяць
    Олександр Заяць
    заступник голови Чернігівського окружного адміністративного суду
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
загрузка...