Підслідність ДБР пропонують поширити на усіх держслужбовців категорії «А»

16:45, 27 января 2021
У Комітеті ВРУ з питань правоохоронної діяльності керувалися переліком посадових осіб, що зазначений в антикорупційному законодавстві.
Підслідність ДБР пропонують поширити на усіх держслужбовців категорії «А»

27 січня Комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності розглянув перед другим читанням проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування, яких здійснюють слідчі органів державного бюро розслідувань (реєстр. №2560). Народні депутати мали остаточно визначитися як із питанням підслідності ДБР, так і додатковими питаннями діяльності бюро, перед винесенням законопроекту у сесійну залу.

Як зазначив голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Сергій Алєксєєв, до другого читання надійшла 31 правка, більшість із яких врахували. Зокрема, підтримана пропозиція додатково поширити підслідність ДБР на злочини, які здійснили:

 • держслужбовці категорії «А»;
 • радник, помічник, уповноважений Президента України, радник, помічник голови Верховної Ради, а також радник, помічник Прем’єр-міністра України;
 • військові посадовці з осіб вищого офіцерського складу.

Підкомітет запропонував відхилити правки щодо поширення підслідності ДБР на:

 • депутатів ВР АР Крим, депутатів обласної ради, міської ради м. Києва та Севастополя, посадових осіб місцевого самоврядування, посада яких віднесена до першої та другої категорій посад;
 • присяжних (під час виконання ними обов'язків у суді).

«Підкомітет, розглядаючи правки щодо підслідності керувався принципами, викладеними у Законі України «Про запобігання корупції», в якому визначені усі посадові особи, які займають особливо важливе становище в державі. Вважаємо, що якраз на них і мають поширюватись підслідність ДБР», - пояснив рішення підкомітету Сергій Алєксєєв.

Щодо інших питань, то визнана доцільною правка щодо військового обліку військовозобов'язаних під час служби в ДБР.

Також позитивно сприйнята правка про надання дозволу на зберігання та носіння вогнепальної зброї та спецзасобів особам рядового та начальницького складу ДБР.

Були ще озвучені деякі бажані техніко-юридичні правки до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України. Наприклад, словосполучення «військові злочини» пропонують замінити на «військово-кримінальні правопорушення».

Комітет одноголосно підтримав наведені рішення підкомітету, і рекомендуватиме Верховній Раді ухвалити законопроект №2560 в цілому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергей Нагорянский
  Сергей Нагорянский
  судья Окружного административного суда Киева
 • Наталья Дучал
  Наталья Дучал
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Людмила Белова
  Людмила Белова
  судья Шестого апелляционного административного суда
 • Елена Журавская
  Елена Журавская
  Секретарь Рады судей Украины
 • Виктория Коновалова
  Виктория Коновалова
  судья Луганского апелляционного суда
загрузка...