За дорученням РНБО щодо Сергія Головатого можуть відкрити кримінальне провадження про держзраду

08:25, 15 марта 2021
Заступник Голови КСУ – тодішній депутат від Партії Регіонів – у 2010 році голосував за ратифікацію Харківських угод.
За дорученням РНБО щодо Сергія Головатого можуть відкрити кримінальне провадження про держзраду
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

За результатами засідання РНБО 11 вересня Рада ухвалила рішення доручити СБУ вивчити обставини ратифікації Харківських угод, яка відбулася 11 років тому – про це під час брифінгу за результатами засідання заявив Секретар РНБО Олексій Данілов.

У квітні 2010 року за ратифікацію угод, за якими термін базування Чорноморського флоту Російської Федерації Криму продовжувався на 25 років, проголосували 236 народних депутатів – з поправкою на кнопкодавство, звісно. З того часу частина тодішніх депутатів, які підтримували рішення про ратифікацію, залишили Україну, хтось – відійшов від політики, хтось – неочікувано повернувся і подав кандидатуру на посаду ректора КНУ. Хоча також є і частина тих, хто досі так чи інакше дотичний до політичної сцени України.

Зокрема, у разі чого кримінальне провадження можуть відкрити щодо колишнього народного депутата від Партії Регіонів, а нині заступника Голови КСУ Сергія Головатого. Порівняно з цим, конфлікт щодо того, чи може він сидіти у кріслі відстороненого Олександра Тупицького під час засідань КСУ, вже не здається такою проблемою.

Проте Сергій Головатий – не єдиний нинішній суддя КСУ, який у 2010 році мав депутатський мандат. Також тоді під куполом Верховної Ради виконував депутатські повноваження Володимир Мойсик. Але того дня, відповідно до інформації у системі «Рада», його не було у парламенті, тож і переживати йому нема чого.

Серед інших тодішніх депутатів, які голосували «за» та про яких нині можна почути на політичному небосхилі України, відносяться:

  • Рінат Ахметов (ПР) – бізнесмен;
  • Сергій Ківалов (ПР) – голова «Української морської партії», ректор Одеської юридичної академії;
  • Юрій Мірошниченко (ПР) – член ЦВК;
  • Ігор Палиця (НУНС) – нинішній народний депутат;
  • Олександр Омельченко (НУНС) – депутат Київської міської ради, колишній міський голова Києва.

У що виллється це доручення РНБО – поки не відомо. Можливо, його варто розглядати як складову «санаційної програми» Володимира Зеленського щодо політиків із проросійськими поглядами. Втім, так само не можна виключати, що його мета – переслідування когось конкретного зі списку 236 депутатів, які голосували «за». Так само як може бути і те, що це лише піар-хід Банкової, а СБУ не виявить нічого «підозрілого».

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що народні депутати розробили законопроект, яким пропонують оновити засади санаційної політики України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде