Рада змінить умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності

12:21, 12 апреля 2021
Пропонується внести зміни до Законів «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».
Рада змінить умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності
Джерело фото: brovary.net.ua

Представник «Слуги народу» Анатолій Остапенко вніс до парламенту законопроект №5187-1 про внесення змін до окремих положень законів України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я" щодо забезпечення реалізації прав застрахованих осіб, яким передбачається надання застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Новації

Проект поданий як альтернативний до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності)» реєстр. № 5187 від 02.03.2021.

Пропонується внести зміни до Законів «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Як в основному проекті, так і в альтернативному, пропонується відновити надання застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. 

Передбачається викладення п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону у новій редакції, згідно з якою страховим випадком для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності визнається лише тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. При цьому, такий страховий випадок як тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, передбачений у чинній редакції цього Закону, виключається.

Позиція експертів

Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) так відзначило даний законопроект. Відповідно до ч. 6 ст. 90 Регламенту Верховної Ради України проект може передбачати внесення змін лише до тексту первинного законодавчого акту. З огляду на це запропоноване у проекті викладення у новій редакції змін, які внесені до п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону, Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» (зміни до п. 2 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» названого Закону) є, на думку експертів, юридично некоректним. Крім цього, вони вказали, що при розгляді даного законопроекту слід визначитися з подальшою долею внесених Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» змін до абз. 2 ч. 10 ст. 22 Закону, які випливають із запропонованої у цьому Законі нової редакції п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про законопроект про вільні трудові договори: що чекає роботодавців та працівників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Стадник
    Ігор Стадник
    суддя Вінницького апеляційного суду
  • Віктор Головей
    Віктор Головей
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...