Складання практичного іспиту на отримання водійських прав по-новому: що затвердив Уряд

08:11, 23 сентября 2021
Кабмін змінив механізм складання практичного іспиту на отримання водійських прав.
Складання практичного іспиту на отримання водійських прав по-новому: що затвердив Уряд
Джерело фото: Главком

Кабмін змінив механізм складання практичного іспиту на отримання водійських прав.  Відповідні зміни містяться у затвердженій на вчорашньому засіданні постанові.

Так, документом вносяться зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабміну від 8 травня 1993 року № 340, зокрема, водійські посвідчення доповнять формами кодів, які будуть позначати додаткову інформацію:

Медичні причини (наявність засобів корекції та/або захисту зору; окулярів; контактних лінз; слухових апаратів/засобів для спілкування; протезів кінцівок)

Пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія; автоматичний вибір передатного числа; пристосований пристрій управління трансмісією; пристосована педаль зчеплення; зчеплення, що проводиться в дію рукою; автоматичне зчеплення; модифіковані гальмові системи та ін.)

Коди на позначення обмежень (керування транспортним засобом лише в денні години (наприклад, починаючи через годину після сходу сонця і закінчуючи за годину до заходу сонця);  керування транспортним засобом лише в радіусі км від місця проживання власника або в межах міста/регіону; керування транспортним засобом без пасажирів та інші)

Адміністративні питання (обмін посвідчення №__, виданого__ (Розпізнавальний знак ЄС/ООН, у випадку третьої країни);  дублікат посвідчення; __ (Розпізнавальний знак ЄС/ООН, лише  у випадку третьої країни) та інші).

Наприклад, встановлюється, що у разі складання особою практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у графі «12» посвідчення водія зазначається відповідна відмітка у формі коду згідно з додатком. Посвідчення водія с такою відміткою повинні використовуватися лише для керування транспортними засобами з автоматичною коробкою передач.

Постановою також виключається вимоги щодо підтвердження навичок керування транспортним засобом (для осіб, що працюють водіями, або керують транспортними засобами, які не є їх власністю).

Документом також зазначається, що під час теоретичного іспиту перевіряється знання Правил дорожнього руху та інших переметів, передбачених  програмою підготовки. Результати складеного іспиту вважаються дійсними протягом двох років, але не більше строку дії виданого свідоцтва про закінчення закладу.

Так, у разі складання одночасного відкриття двох категорій іспити складаються за вищою з них.

Вищою вважається категорія:

DE - відносно D1E

D - відносно  D1

CE - відносно C1E

C- відносно  C1

A - відносно A1

Співвідношення категорій транспортних засобів, зазначених у цьому пункті, не застосовується у разі складання іспитів для отримання посвідчення водія транспортними засобами категорій В1, В, ВЕ.

Обмін посвідчення водія

Постановою встановлюється, що у разі відсутності у населеному пункті територіального сервісного центру МВС обмін посвідчення водія, виданого особі вперше після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень  у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого ст. 286 КК України), обмін посвідчення водія у разі непридатності його для подальшого користування, посвідчення водія у разі зміни персональних даних власника, отримання посвідчення водія замість втраченого або викраденого та отримання міжнародного посвідчення водія здійснюється працівником територіального сервісного центру МВС за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштований транспортний засіб) за окремим графіком роботи та за наявності більше 10 заявок органів місцевого самоврядування, які надійшли до територіального сервісного центру МВС у відповідній області, в якій розташований населений пункт, у порядку визначеному МВС.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що дороги державного значення хочуть зробити платними: кого стосується законопроект.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Лілія Максименко
    Лілія Максименко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Приходько
    Ірина Приходько
    суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...