Адвокатам нададуть зброю, щоправда, не вогнепальну: законопроект в сесійній залі Ради

11:45, 24 сентября 2021
Парламент розгляне законопроект про надання зброї адвокатам у першому читанні.
Адвокатам нададуть зброю, щоправда, не вогнепальну: законопроект в сесійній залі Ради

Верховна Рада включила в порядок денний проект Закону про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності № 4612 від 19.01.2021.

Згідно із запропонованими змінами адвокату гарантується право на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

Згідно з Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України від 21.08.98 № 622, до пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, належать такі пістолети і револьвери вітчизняного виробництва, які виготовлені у встановленому законом порядку, конструктивно призначені тільки для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, і не можуть використовуватися для стрільби бойовими патронами. При цьому їх конструкція має забезпечувати неможливість взаємозаміни основних частин бойової і спортивної вогнепальної зброї.

Згідно із наказом Міністерства внутрішніх справ № 379 від 13 червня 2000 року, право на придбання засобів активної оборони (пристроїв для  відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії), мають працівники суду, правоохоронних органів і їх близькі родичі, а також особи, що беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти й позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань з охорони громадського порядку й державної границі, військовослужбовці, крім тих, хто проходить термінову військову службу, державні службовці, які мають категорії й ранги. 

При цьому у чинному законодавстві не передбачена норма, якою було б забезпечено право адвоката на  придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, що позбавляє його можливості самозахисту під час виконання адвокатом своїх професійних обов’язків.

Для отримання права на зброю  адвокатам доводиться вступати до лав громадського формування, чи отримувати  посвідчення позаштатного журналіста.

Саме цю «несправедливість» вирішили виправити народні обранці.

Щоправда, законопроект не передбачає порядку припинення права на носіння зброї для адвокатів, які притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а також можливість поширити таке право і на зброю іноземного виробництва.

Також парламент прийняв закон про обмін інформацією між банками та відтермінував ліквідацію податкової міліції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Шевченко
  Ірина Шевченко
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Олександр Мамалуй
  Олександр Мамалуй
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Вівдиченко
  Тетяна Вівдиченко
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...