Нацбанк разрешил беженцам вывозить сколько угодно валюты из Украины без подтверждающих документов

16:00, 5 марта 2022
Беженцы смогут вывезти валюту из Украины без ограничений и снять в Польше со своих карт сколько угодно, а оставшиеся в Украине не могут даже купить доллар: правила от Нацбанка.
Нацбанк разрешил беженцам вывозить сколько угодно валюты из Украины без подтверждающих документов
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Как ранее писала «Судебно-юридическая газета», сейчас людям, которые остались в Украине, нельзя купить ни доллар, ни евро, ни какую-либо другую валюту даже в онлайн-банкинге. Соответствующий запрет ввел Нацбанк.

При этом те украинцы, которые успели уехать в Польшу и другие страны, могут снять валюту со своей карты без проблем. Напомним, что поданным ООН, выехало в западные страны уже более миллиона человек.

А 5 марта Нацбанк уведомил об еще одном упрощении для беженцев.

Так, Национальный банк Украины сообщает, что на период военного положения отменил требование о предоставлении гражданами подтверждающих документов банков, а именно о снятии наличных с собственных счетов и приобретении банковских металлов, при перемещении валютных ценностей за пределы Украины.

Ранее соответствующие документы физлица должны были предоставлять при перемещении валютных ценностей стоимостью свыше 10 тыс. евро (в эквиваленте).

В то же время, требование о декларировании валютных ценностей стоимостью свыше 10 тыс. евро (в эквиваленте) остается действующим.

Ниже приводим разъяснение НБУ полностью.

Національний банк надав можливість громадянам не надавати підтвердні документи при переміщенні валютних цінностей за кордон

Національний банк України на період воєнного стану відмінив вимогу щодо надання громадянами підтвердних документів банків, а саме про зняття готівки з власних рахунків та придбання банківських металів, при переміщенні валютних цінностей за межі України.  Раніше відповідні документи фізособи мали надавати при переміщенні валютних цінностей вартістю понад 10 тис. євро (в еквіваленті).

Водночас звертаємо увагу, що вимога декларування валютних цінностей вартістю понад 10 тис. євро (в еквіваленті) залишається чинною.

Крім того, Національний банк дозволив українцям здійснювати операції з перерахування коштів в іноземній валюті на рахунки Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів України, зокрема на рахунок, створений для гуманітарної допомоги Україні. Нагадуємо, що 1 березня Національний банк передбачив можливість здійснення українцями переказів в іноземній валюті на спеціальний рахунок НБУ для збору коштів на підтримку Збройних Сил України.

Додатково було вирішено дозволити перекази коштів (крім російських та білоруських рублів) з рахунків резидентів Росії або Білорусі та за рахунками осіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти РФ або РБ на:

 • спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України;
 • рахунки Кабінету Міністрів, міністерств та інших державних органів України, у тому числі на рахунок, створений для гуманітарної допомоги Україні;
 • рахунки резидентів у банках за операціями з експорту товарів.

Національний банк України також:

 • розширив перелік виключень до заборони, що стосується здійснення уповноваженими установами торгівлі валютними цінностями за дорученням клієнтів;
 • уточнив, що доступ до індивідуальних сейфів для зберігання цінностей клієнтів і надалі здійснюватиметься в безперебійному режимі, якщо немає прямої загрози життю та здоров’ю населення;
 • дозволив банкам купувати готівкову гривню в іноземних фінансових установ за безготівкову іноземну валюту в обсязі до 1 млн євро на день (в еквіваленті);
 • уточнив порядок операцій з банками з купівлі та продажу доларів США та євро, що здійснюються Національним банком.

Зазначені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 4 березня 2022 року № 36 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”, що набирає чинності з 4 березня 2022 року.

Подписывайтесь на наш telegram-канал t.me/sudua и на Youtube Право ТВа также на нашу страницу в Facebook, Viber и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Сегодня день рождения празднуют
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова