Чи можуть держслужбовці влаштуватися на іншу оплачувану роботу, не звільняючись

15:17, 17 апреля 2022
В яких випадках обмеження щодо сумісництва не діють для держслужбовців, і вони можуть займатися іншою оплачуваною діяльністю.
Чи можуть держслужбовці влаштуватися на іншу оплачувану роботу, не звільняючись
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Наразі виникає питання стосовно того, чи можуть державні службовці займатися іншою оплачуваною діяльністю, не звільняючись з посад. Наприклад, коли на держпідприємстві оголосили простій і фактично припинили виплачувати зарплату.

Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені пунктом 1 частини першої статті 25 Закону України «Про запобігання корупції», не застосовуються до державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати. Про це повідомляє Верховна Рада України із посиланням на прийнятий Верховної Радою Закон про внесення змін до Законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану (законопроект №7153).

Разом з тим, цей закон ще не підписав Володимир Зеленський (станом на 17 квітня). Отже, зміни не набули чинності, і суміщення поки не дозволено.

Також у Верховній Раді зареєстровано новий законопроект щодо внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин 7251 від 05.04.2022.

Його автор, Галина Третьякова, пропонує внести зміни до Закону «Про запобігання корупції» вказавши, що на період дії військового стану заборона займатися іншою оплачуваною діяльністю, не поширюються на державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (крім виборних посад) у разі набуття ними статусу внутрішньо переміщеної особи або при знаходженні їх у простої, призупиненні трудового договору, перебуванні у відпустці без збереження заробітної плати, відпустці з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за умови, що трудові договори (контракти) або правочини у сфері підприємницької діяльності укладаються з юридичними особами приватного права або фізичними особами - підприємцями, щодо яких такі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування не здійснювали повноваження щодо контролю, нагляду або підготовки або прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців.

З огляду на постанову КМУ 440 від 12 квітня, за якою держслужбовці фактично мають повернутися в Україну до 25 квітня, наразі ці норми законопроектів - що стосується держслужбовців, які виїхали за кордон - входять між собою у суперечність.

Нагадаємо, що постанову КМУ 440 пропонують змінити, з відповідним поданням звернулася Ольга Совгиря.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Плахтій
    Інна Плахтій
    член Вищої ради правосуддя
  • Віталій Галаган
    Віталій Галаган
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва
  • Олена Губська
    Олена Губська
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді