Військовий збір підвищать вдвічі: у Раді зареєстровано фінальний текст законопроекту про зміни до Податкового кодексу

12:02, 2 мая 2022
Військовий збір збільшать з 1,5 до 3 відсотків: Данило Гетманцев зареєстрував у парламенті остаточний текст законопроекту про податкові зміни.
Військовий збір підвищать вдвічі: у Раді зареєстровано фінальний текст законопроекту про зміни до Податкового кодексу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

2 травня опубліковано текст доопрацьованого законопроекту 7311-д від 01.05.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей справляння окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану» (автор - голова Комітету ВР з питань податкової політики Данило Гетманцев з колегами).

Відповідно до нього ставка військового збору буде становити замість 1,5 відсотки - 3 відсотки. Тобто, він підвищується вдвічі.

Разом з тим, тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації. Тобто, перелік таких осіб не є виключним.

Слід зазначити, що у пояснювальній записці Гетманцев додає, що «термін дії норм щодо підвищення ставки військового збору обмежується терміном дії військового, надзвичайного стану» (хоча згідно із статтею 251 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. А терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. В ЦК також передбачено, що строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. А термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати).

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде