Комітет ВР рекомендує схвалити законопроєкт про нову податкову амністію для бізнесу

08:08, 11 мая 2022
Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасні подання звітності чи сплату податків у період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення такої можливості.
Комітет ВР рекомендує схвалити законопроєкт про нову податкову амністію для бізнесу
Джерело фото: epravda.com.ua

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді схвалити за основу та вцілому законопроєкт №7360 про поновлення відшкодування ПДВ та зобов’язання сплачувати податків бізнес, який має можливість це робити.

Як зазначив у Телеграм перший заступник очільника комітету Ярослав Железняк, законопроєкт передбачає відновлення обов'язку сплати податків і подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов'язок. Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків встановлюватиметься Мінфіном. 

При цьому платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасні подання звітності чи сплату податків у період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки  були виконані протягом 60 днів із дня відновлення такої можливості.

Податкова амністія поширюється і на бізнес, який перейшов на спрощену систему оподаткування(2% з обороту). Підприємців буде звільнено від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов'язків з 24 лютого 2022 року до переходу на спрощену систему, за умови виконання таких обов'язків протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Суми податкового кредиту включені за ті товари, які були потім знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

Як відомо, на час війни в Україні було впроваджено добровільну сплату податків для малого та середнього бізнесу та скасування відповідальності за несплату податків та не подання звітності, якщо бізнес не має такої можлиості. Однак у «Слузі народу» заявляли, що частина бізнесу не платить податки прикриваючись війною і пообіцяли прикрити лазівку.

Як повідомляла «Судово-юридична газета» у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується відновити відшкодування ПДВ бізнесу за рахунок держбюджету

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...