Жінки повинні стати на військовий облік: що говорять у соцмережах

12:52, 5 января 2022
Українці неоднозначно відреагували на нововведення.
Жінки повинні стати на військовий облік: що говорять у соцмережах

Набув чинності наказ Міністерства оборони про розширення списку професій, який зобов'язує жінок стати на військовий облік. Документ оприлюднений у Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів Міністерства юстиції України.

Стало відомо, що вагітні та жінки з малолітніми дітьми, згідно з нормами законодавства, повинні стати на військовий облік. Про це розповів військовий комісар Київського обласного ТЦК та СП полковник Валерій Куценко.

Згідно зі статтею 337 Кримінального кодексу України, за ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних зборів) передбачена відповідальність.

Частина перша цієї статі передбачає, що за ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України карається штрафом у розмірі від 5100 грн до 8500 грн. Або ж за це може буде покарання у вигляді виправних робіт строком до 1 року.

За ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів – штраф від 8500 грн до 11900 грн або виправні роботи строком до 2 років.

А стаття 210 КУпАП передбачає відповідальність за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку. Наприклад, якщо жінки не стануть на облік до кінця 2022 року.

Українці неоднозначно відреагували на нововведення.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, на яких професіях жінки беруться на військовий облік. Серед них юристки, журналістки та бухгалтерки.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Госсекретарь США Энтони Блинкен и глава МИД Дмитрий Кулеба дают пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Госсекретарь США Энтони Блинкен и глава МИД Дмитрий Кулеба дают пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Смирнов
  Андрій Смирнов
  заступник керівника Офісу Президента України
 • Людмила Бившева
  Людмила Бившева
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Валерій Лашевич
  Валерій Лашевич
  суддя Київського апеляційного суду
 • Євгенія Тополюк
  Євгенія Тополюк
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Варварська
  Тетяна Варварська
  заступник директора Національного антикорупційного бюро України
загрузка...