Примусове лікування та екстрадиція: огляд судової практики ЄСПЛ

12:32, 12 апреля 2019
Суд прийняв декілька важливих рішень.
Примусове лікування та екстрадиція: огляд судової практики ЄСПЛ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У Верховному Суді оприлюднили одинадцятий огляд практики Європейського суду з прав людини. Він містить перелік справ, які були розглянуті у період з 1 по 5 квітня.

У справі KUNERT v. POLAND ЄСПЛ констатував відсутність порушення права на справедливий суд, закріпленого ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки заявник не проявив належної старанності в оформленні процесуальних документів, які він подав до суду. У цьому рішенні наведено правову позицію ЄСПЛ щодо вимог, пов’язаних із гарантією оскарження судових рішень.

Окремий інтерес викликає і справа HODŽIĆ v. CROATIA, відповідно до обставин якої суд вирішив піддати заявника примусовому лікуванню на основі хибного висновку судового експерта. ЄСПЛ у цій справі констатував порушення п. 1 ст. 6 Конвенції у зв’язку з порушенням права на справедливий суд у кримінальному та цивільному провадженнях.

Звертаємо увагу і на справу G.S. v. BULGARIA, в якій описано обставини, за яких відмова в екстрадиції вважатиметься такою, що відповідає вимогам міжнародних стандартів у цій сфері.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала огляд рішень ЄСПЛ за період з 11 по 15 березня та за період з 25 по 29 березня.

Крім того, ЄСПЛ закликав Україну змінити процедуру перегляду довічних вироків.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Віталій Давній
    Віталій Давній
    суддя Чернівецького апеляційного суду